کد خبر : 18307

امام جمعه بوشهر:

بودجه استان بوشهر صرف مشکلات مردم شود

بودجه استان بوشهر صرف مشکلات مردم شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر کمبود منابع آبی و بیکاری را از مشکلات مهم در استان بوشهر عنوان کرد و گفت: بودجه استان بوشهر صرف رفع مشکلات مردم شود.

به گزارش بوشهر24،آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: باید برای توسعه و عمران و آبادنی استان بوشهر از همه ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۲ بیکار داریم، خاطرنشان کرد: نرخ ۱۱.۷ درصد بیکاری برای استان برخوردار بوشهر شایسته نیست و باید برای رفع مشکل اشتغال تلاش شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه اعتبارات استان باید در راه رفع مشکلات هزینه شود، تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات استان بوشهر مشکل آب آشامیدنی است که در این زمینه تذکرات لازم را به مسئولان داده‌ایم.

لزوم رفع مشکل اشتغال و آب شرب

وی با بیان اینکه بودجه‌های استان باید برای رفع چنین مشکلاتی هزینه شود، خاطرنشان کرد: برخی مناطق استان در تابستان گرم از بی‌آبی رنج می‌برند و باید برای رفع این مشکل اقدامات اساسی صورت گیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار رفع مشکلات مستضعفان و محرومان جامعه با اختصاص اعتبارات مورد نیاز شد و اضافه کرد: از مهمترین وظایف مسئولان ارائه خدمات صادقانه و بی‌منت به مردم است.

وی افزود: در استان بوشهر باید برای رفع مسائل و مشکلاتی از جمله برطرف کردن مشکل کم آبی، ایجاد اشتغال پایدار و ساختن فضای ورزشی موردنیاز جوانان تلاش ویژه صورت گیرد و از هزینه کردن در مسائلی که باعث انشقاق در جامعه می‌شود پرهیز شود.

موضع آشکار ایران مقابل رژیم صهیونیستی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: موضع آشکار جمهوری اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی، حمایت از مبارزان فلسطینی و ادامه مبارزه، اتحاد سرزمین‌های اسلامی، معرفی حامیان رژیم اشغال‌گر قدس از جمله آمریکا، انگلیس و لابی‌های صهیونیست است.

وی خواستار آشارکارشدن خیانت‌های برخی سران کشورهای اسلامی شد و بیان کرد: برخی کشورها با رژیم صهیونیستی ارتباط دارند و سوق‌دادن رکات مبارزاتی مبارزان فلسطین به سمت میز مذاکره خطای نابخشودنی است.

آیت‌الله صفایی بوشهری بر مبارزه با تمام توان و حمایت از مبارزان فلسطینی تاکید کرد و ادامه داد: فلسطین همواره مسئله اصلی جهان اسلام است.

وی با اشاره به روز ملی فناوری هسته‌ای، خواستار تسریع در اجرای برنامه‌های مقام معظم رهبری برای علم و دانش و تکنولوژی دانش هسته‌ای شد و افزود: باید به گونه‌ای اقدام شود که مسئله برجام نتواند خدشه‌ای در پیشرفت دانش هسته‌ای ایجاد کند.

قطع رابطه با آمریکا حماسه‌ای عظیم بود

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به قطع روابط ایران و آمریکا بر اساس آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام انقلابی، اضافه کرد: قطع رابطه با آمریکا حماسه‌ای عظیم در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه حذف روز ۲۰ فرودین به عنوان روز قطع رابطه با آمریکا از تقویم صحیح نیست، بیان کرد: ملت ایران با تمام وجود و بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری، استکبارستیز است و هیچ‌گاه طالب رابطه با آمریکا نیست.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه ماهیت و جوهره آمریکا چپاول ثروت‌ها و مصادره قدرت‌های جهانی است، گفت: ایجاد میز مذاکره به معنای تسلیم در برابر آمریکا و  کوتاه آمدن از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی است./ مهر

 

ارسال نظر