کد خبر : 18332

یادواره شهدای طلبه دیر برگزار شد

 یادواره شهدای طلبه دیر برگزار شد

یادواره سه شهید طلبه شهرستان دیر استان بوشهر سه شنبه شب با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولان و طلاب در مدرسه علمیه این شهر برگزار شد.

به گزارش بوشهر24،در این آیین معنوی مدیر مدرسه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دیر گفت: شهیدان با انتخاب مرگ با خدا معامله کرده و برای بقای نظام و اسلام جان خود را نثار کردند

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی با اشاره به جایگاه شهدای روحانی افزود: شهدای روحانی از نظر کمی و کیفی در نظام اسلامی جایگاه ویژه ای دارند و بیشترین شهید مربوط به قشر روحانیت است.

وی بیان کرد: روحانیت انقلابی، متعهد و مبارز در معرفی اسلام ناب و حقیقی نقشی برجسته داشته و همواره در حرکت عموم مردم پیشقدم بوده است.

مدیر مدرسه حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دیر اظهارداشت: در زمان حاضر جلوداری هر روحیه انقلابی و بیداری جهانی، روحانیت است.

وی یادآورشد: در زمان حاضر در مدرسه علمیه دیر 50 طلبه مشغول به تحصیل هستند که این شمار در 15 مدرسه به امور فرهنگی و دینی می پردازند.

در پایان این مراسم سید علی حسینی نیا در وصف شهدا به مرثیه سرایی پرداخت و از خانواده شهیدان طلبه و روحانی قاسم کاظمی، مهدی اندرواژ و یدالله امینی تجلیل به عمل آمد.

شهرستان دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر قراردارد./ایرنا

 

ارسال نظر