کد خبر : 18379

دانش آموزان بوشهری با ظرفیت‌های آموزش مهارت آشنا می‌شوند

دانش آموزان بوشهری با ظرفیت‌های آموزش مهارت آشنا می‌شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توجه به مهارت‌آموزی جوانان جویای اشتغال از آشنایی دانش آموزان بوشهری با ظرفیت‌های آموزش مهارتی خبر داد.

به گزارش بوشهر24،عبدالرسول کازرونی ظهر امروز در نشست بررسی  اجرای طرح هفته مشاغل و بازدید دانش آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای  اظهار داشت: در راستای آشناسازی دانش آموزان با محیط واقعی کار، ظرفیت‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و کارگاه مهارتی مورد بازدید دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه  این طرح در راستای آشنایی دانش آموزان با رسالت آموزش فنی وحرفه ای انجام می‌شود گفت: یادگیری مهارت و کسب تجربه برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان از مواد مهم آشنایی دانش‌آموزان با ظرفیت کارگاهی مهارتی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تنها راه مقابله  با بیکاری را مهارت‌آموزی دانست و تاکید کرد: مهارت آموزی ضمن اینکه انسان را به کارآفرینی هدایت می‌کند ظرفیت مهمی در ایجاد اشتغال فراهم می‌سازد.

انعقاد تفاهم‌نامه با نیروگاه اتمی و پارس جنوبی برای مهارت آموزی

کازرونی از انعقاد تفاهم‌نامه با نیروگاه اتمی و پارس جنوبی خبرداد و افزود: برای تامین نیروی مورد نیاز تخصصی طرح توانمند سازی جوانان به مهارت در نیروگاه اتمی و پارس جنوبی آغاز شده که این خود زمینه فراهم شدن اشتغال جوانان را فراهم می‌کند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران دشتستان  نیز در خصوص این بازدید آموزشی گفت: همه علاقمندان برای  آشنایی با مهارت‌های فنی و حرفه ای، ارتقاء سطح مهارت خود و بالابردن دانش فنی می‌توانند به این مرکز مراجعه کرده و از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

مهارت‌آموزی نقش مهمی در  اشتغال جویندگان کار دارد

شمیم برازجانی با بیان اینکه قطع به یقین آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ارتقا مهارت جویندگان کار نقش بسیار موثری دارد،اظهار داشت: مهارت‌آموزی سبب اشتغال پایدار و نمونه اقتصاد مقاومتی است.

برازجانی افزود: رشته‌های مختلف فنی و حرفه ای که امروز تقریبا بر نیاز های بازار کار مبتنی است ظرفیت‌های مغفول مانده ای هستند که می‌تواند برای اشتغال و تربیت نیروی کار ماهر و در نتیجه دستیابی به تحقق اقتصاد مقاومتی از آنها بهره برد.

دانش آموزان از نزدیک با نحوه اجرای آموزش‌های مهارتی آشنا می‌شوند

 سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر  نیز بیان کرد: در این بازدیدها که به منظور آشنایی بیشتر با آموزش‌های فنی وحرفه ای صورت می‌گیرد دانش آموزان از نزدیک با نحوه اجرای آموزش‌های مهارتی در کنار آموزش‌های عملی متناسب با دانش و نیازهای روز آشنا می‌شوند و درجریان دوره‌های آموزشی قرار می‌گیرند.

حمزه رضایی افزود : همزمان با هفته معرفی مشاغل طرح بازدید دانش آموزان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای درشهرستان دیر  به اجرا درآمد تا ضمن ترویج فرهنگ مهارت آموزی و بیان نقش مهارت در ایجاد اشتغال ،تلاش می‌شود دانش آموزان با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مراکز آموزشی فنی وحرفه ای آشنا شوند.

رضایی اظهارداشت : بازدید از مراکز آموزشی و آشنایی با تجهیزات کارگاهی که ارائه دهنده آموزش‌های مهارتی غیر رسمی در کشور هستند فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ مهارت آموزی و معرفی آموزش‌های مهارتی منجربه اشتغال برای دانش ‌آموزان است .

تلاش و فرهنگ کارآفرینی و مسئولیت پذیری دانش آموزان

رئیس آموزش فنی و حرفه‌ای دیلم نیز اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزن را یکی از ضروریات جامعه برشمرد و افزود: ارائه آموزش  فنی و مهارتی می‌تواند در ارتقای سطح خودباوری دانش آموزان، تقویت روحیه کار، تلاش و فرهنگ کارآفرینی و مسؤلیت پذیری دانش آموزان گام موثری را بردارد.

 بهرام مکاری‌پور اظهار کرد: تابستان امسال تمام ظرفیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای آزاد در بخش خصوصی و مرکز فنی و حرفه‌ای دولتی  برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان آمادگی لازم را برای ارائه آموزش‌های مهارتی را به دانش آموزان سطح شهر و روستاها را دارند.

مکاری‌پور، با تاکید براینکه باید والدین از ضروریات آموزش‌های مهارتی آگاه شوند و فرهنگ کسب فن و مهارت در جامعه فراگیر شود، گفت: اگر با این نگاه به جلو حرکت کنیم بخش عظیمی از دغدغه‌های اشتغال جامعه با توانمندسازی دانش آموزان و تامین آینده شغلی آنها رفع می‌شود./تسنیم

 

ارسال نظر