کد خبر : 2065

آیا نیروی انتظامی قاطعانه عمل می کند؟!

چراغ سبز دادستان برای برخورد با استعمال دخانیات در اماکن عمومی بوشهر

چراغ سبز دادستان برای برخورد با استعمال دخانیات در اماکن عمومی بوشهر

با ابلاغ قانون کنترل جامع و مبارزه ملی با دخانیات استعمال دخانیات در اماکن عمومی و همچنین قهوه خانه‌های سنتی جرم محسوب می‌شود و دیگر مانند گذشته منعی برای برخورد با این معضل وجود ندارد.

بوشهر 24: معظل عرضه و استعمال گسترده قلیان در ساحل بوشهر مدتی است که در صدر اخبار رسانه های استان و کشور قرار دارد، عمق فاجعه تا جایی است که وزارت بهداشت مردم استان بوشهر را رتبه اول مصرف قلیان در کشور می داند.

دامنه دار شدن این موضوع و هشدارهای متعدد مسئولین بهداشتی پای دادستان عمومی و انقلاب بوشهر را نیز به ماجرا باز کرد و وی امروز در جمع خبرنگاران برای برخورد با استعمال دخانیات در اماکن عمومی و قهوه خانه های سنتی چراغ سبز نشان داد.

برای برخورد با استعمال دخانیات در اماکن عمومی منعی وجود ندارد

به گزارش "بوشهر 24"، علی حسن‌پور در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: با ابلاغ قانون کنترل جامع و مبارزه ملی با دخانیات استعمال دخانیات در اماکن عمومی و همچنین قهوه خانه‌های سنتی جرم محسوب می‌شود و دیگر مانند گذشته منعی برای برخورد با این معضل وجود ندارد.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: در سال گذشته از 55 هزار پرونده‌های ارجاع داده شده به دادستان 18 هزار پرونده مختومه شده که یک سوم پرونده از پرونده‌های مختومه مربوط به شهر بوشهر است.

حسن پور تصریح کرد: در سه ماهه اول سال جاری نیز از 18 هزار پرونده‌ ورودی 5 هزار پرونده مربوط به شهر بوشهر بوده است.

وی ادامه داد: با فعالیت‌هایی که صورت گرفته سعی کردیم تملک اراضی برای اجرای پروژه‌های عمرانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت بگیرد تا روند اجرای پروژه‌های عمرانی دچار وقفه نشوند.

حسن‌پور با بیان اینکه در موارد متعددی از تخریب غیر مجاز بافت قدیم جلوگیری کرده‌ایم، اضافه کرد: به نیرو انتظامی نیز تذکر داده‌ایم که همراه با شهرداری به جمع آوری متکدیان اقدام کنند.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر ادامه داد: شهرداری نیز از طرف راهنمایی و رانندگی موظف شده که برای کنترل عبور و مرور خیابان‌ها اقدام به نصب دوربین‌های مدار بسته کند که این امر نقش بسزایی دارد.

این مسئول یادآور شد: 81 شورای حل اختلاف شهری و هفت شورای حل اختلاف روستایی در استان بوشهر فعالیت دارند که 22 شعبه شهری شوراهای حل اختلاف استان مربوط به شهر بوشهر هستند.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر از لحاظ آمار طلاق مطلوبی را ندارد، ابراز داشت: آمار طلاق استان بوشهر در سال 91 ، 573 مورد بوده که این آمار در سال گذشته به یک هزار و 102 مورد افزایش داشته است.

حسن‌پور با بیان اینکه آمار طلاق در استان بوشهر در سه ماهه ابتدایی سال جاری کاهش 14 درصدی داشته، افزود: اصلی‌ترین عامل طلاق در استان بوشهر عدم پایبندی زوجین به کانون خانواده بوده است.

ارسال نظر