کد خبر : 21158

بررسی وضعیت امداد رسانی به 21 استان درگیر برف

بررسی وضعیت امداد رسانی به 21 استان درگیر برف

معاون عملیات سازمان امداد و نجات ضمن تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم 21 استان در گیر در برف و کولاک، گفت: همه مسافران گرفتار در برف در محور رشت به قزوین در اماکن امن اسکان داده شدند.

به گزارش خبرگزاری بوشهر24 به نقل از فارس،  معاون عملیات سازمان امداد و نجات در مورد «آخرین وضعیت امداد رسانی به مردم استان گیلان» گفت:یک لاین محور رشت باز شده و خودروهای گرفتار در حال عبور هستند.

حامد سجادی گفت:همه مسافران در محور رشت، از عوارضی تا سراوان که حدود ۲۰ کیلومتر در ترافیک و برف گرفتار شده بودند، در مکان‌های عمومی اسکان داده شدند.

وی تصریح کرد:اکنون هیچ مسافری که در مسیر در برف گرفتار شده باشد، نداریم و همه اسکان داده شده‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات اضافه کرد:امدادگران در حال فعالیت هستند تا مشکل بخشی از مسیر سراوان به فومن که در اثر برف و کولاک مسدود شده بود را برطرف کنند.

وی ادامه داد:شرایط از وضعیت بحرانی و سخت دیروز خارج شده و مشکلی از نظر تغذیه نداریم و همه انبارهای مربوط به امدادرسانی نیز تکمیل است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی در کولاک برف از ١٩ لغایت ٢٣ بهمن بیان داشت: ٢١ استان شامل آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، قم،کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان،گیلان، لرستان، مازندران و همدان تحت تأثیر حوادث جوی قرار گرفته‌اند.

سجادی از امداد رسانی به ١٤٠ محور کوهستانی و ٢٠ هزار و ٧١٦ نفر خبر داد و گفت: ١٠٠ نفر به مراکز امن و 24 نفر به مراکز درمانی انتقال داده شده‌اند.

وی متذکر شد: ٥٤٤٠ نفر اسکان اضطراری شده و 809 دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی شدند؛ ضمن اینکه 1376 نفر در قالب 275 تیم امدادی کار امدادر سانی را انجام داده‌اند.

معاون عملیات  سازمان امداد و نجات از توزیع٤٢٢٧ تخته پتو، 1388 بسته مواد غذایی ، 1947 کیلو خرما، 12 هزار و 524 قرص نان، 6110 بطری آب، 7265 بسته بیسکویت ، 3704 قوطی کنسرو خبر داد و افزود: امدادرسانی در اردبیل،گیلان و مازندران ادامه دارد.

 

 

 

 

ارسال نظر