کد خبر : 21175

ویروسی که با همه گرم‌می‌گیرد

ویروسی که با همه گرم‌می‌گیرد

هم‌زمان با شیوع کرونا در ایران، اخباری از ابتلای برخی مسئولان دولتی به این بیماری منتشر شد.

به گزارش بوشهر24، هم‌زمان با شیوع کرونا در ایران، اخباری از ابتلای برخی مسئولان دولتی به این بیماری منتشر شد؛ آن‌هم مسئولانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس مرموز قرار دارند و ظرف روزهای گذشته مدام در مورد رعایت نکات بهداشتی هشدارهای لازم را به مردم داده‌اند! 

بی‌تردید کرونا میان دولت و مردم، مسئول و غیرمسئول، تمایزی قائل نمی‌شود و در این مورد مشخص دیواری میان مردم و مسئولان کشیده نشده، اما نکته حائز اهمیت این است که وقتی مدیران نظام سلامت و دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی را بهترین راه جلوگیری از شیوع کرونا‌ویروس دانسته و تأکید کرده‌اند، مردم باید با حساسیت، این موضوع را در دستور کار داشته باشند چگونه خود به این توصیه‌ها عمل‌نکرده‌ و در مقابل کرونا، سر تسلیم فرود آورده‌اند؟ وقتی متولیان نظام بهداشت و درمان که بیشتر و بهتر از سایرین بر رعایت الزامات بهداشتی واقف‌اند، یکی پس از دیگری، در مقابله با این ویروس، کم می‌آورند، دیگر از سایر افراد جامعه چه انتظاری می‌توان داشت؟ 

این موضوع، فارغ ازآنچه مطرح شد، هراس مضاعفی را به جان جامعه انداخته؛ اینکه برخی دولتی‌ها و متولیان وزارت بهداشت که طی روزهای اخیر از قاب رسانه ملی هشدارهای لازم را به‌منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مطرح نمودند، چگونه خودشان این موارد را رعایت نکرده‌اند، جای تعجب دارد!

 

افکار نیوز/

 

 

ارسال نظر