کد خبر : 21190

آخرین وضعیت پلدختر پس‌ از سیل| مردم در حال بازگشت به خانه‌های خود؛ راه ارتباطی روستاها هم‌چنان قطع است + تصاویر

آخرین وضعیت پلدختر پس‌ از سیل| مردم در حال بازگشت به خانه‌های خود؛ راه ارتباطی روستاها هم‌چنان قطع است + تصاویر

شهرستان پلدختر پس‌ از سیل اخیر و کاهش دبی رودخانه کشکان در شرایط عادی قرار گرفته و مردم در حال بازگشت به خانه‌های خود هستند ولی راه ارتباطی روستاها هم‌چنان قطع است.

به گزارش بوشهر24، سال 1398 در پلدختر همراه با سیل تحویل شد و مردم این شهرستان برای در امان ماندن از خسارات سهمگین خانه‌های خود را ترک کردند تا آوارگی و خانه‌به‌دوشی سهم آنان از بهار باشد.

هنوز آثار و خسارات سیل فروردین در پلدختر پابرجا است که در اسفند امسال نیز سامانه بارشی سیل‌آسا به این شهرستان وارد شد و دبی رودخانه کشکان را به بیش‌ از سه هزار متر مکعب افزایش داد.

با هشدارهای هواشناسی اهالی حاشیه کشکان در شهرهای پلدختر، معمولان و روستاها منازل مسکونی خود را ترک کردند و 20 ساعت دلهره از وقوع سیلی دوباره آنان را روانه نقاط امن کرد.

دبی رودخانه کشکان در حال حاضر به کمتر از 1000 متر مکعب رسیده، بارندگی‌ها در شهرستان پلدختر تمام شده و شرایط عادی‌ است و مردم نیز در حال بازگشت به منازل خود هستند.

آب، گاز، برق، تلفن همراه و اینترنت در شهر پلدختر وصل است ولی گاز شهر معمولان به‌مدت 24 ساعت قطع شد که به‌محض فروکش کردن سیلاب در کمترین زمان هم‌اکنون وصل شده‌ است.

 

تسنیم/

ارسال نظر