کد خبر : 21324

قرارگاه استانی رزمایش مواسات در استان بوشهر تشکیل شد + تصاویر

قرارگاه استانی رزمایش مواسات در استان بوشهر تشکیل شد + تصاویر

با توجه به بیانات رهبر انقلاب قرارگاه استانی مواسات در بوشهر برای کمک به اقشار کم بضاعت تشکیل شد

به گزارش بوشهر24، صبح امروز یکشنبه (24 فروردین) قرارگاه استانی رزمایش مواسات با نام بقیة الله در استان بوشهر در راستای فرمایشات الهام بخش و جریان ساز رهبر معظم انقلاب در روز نیمه شعبان مبنی بر ضرورت کمک به اقشار کم بضاعت در ماه مبارک رمضان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و جمعی از مسئولین استانی تشکیل شد.

آیت الله صفایی بوشهری در این جلسه اظهار داشت: چنانچه آسیب‎هایی در حوزه درمان، محیط زیست، بهداشت و حتی حمله به عرصه‎ های بیولوژی بررسی و تفکیک شود یکی از مشکلاتی که تولید می‌کند ایجاد چالش اقتصادی به اشکال مختلف است.

وی بیان کرد: این چالش‌های اقصادی گذشته از اینکه اقتصاد کشور را با مشکل مواجه، عرصه تولید را تحت تاثیر قرار می‌دهد و حرکت اقتصادی را دچار بحران می‌کند.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: یکی از ابعاد این بحران ایجاد مشکل تولید درآمد برای کسانی است که درآمد روزانه داشته و بیمه بیکاری نیز ندارند.

وی افزود: یا اینکه افرادی درون منزل تولیداتی داشتند که اکنون به دلیل مشکلات ناشی از کرونا به بازار نمی‌آید و یا اینکه عده‎ای برای عید سرمایه‌گذاری کرده بودند که اکنون جنس تولیدی آنها فروش نرفته‌است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: با توجه به اینکه راه مقابله با بیماری کرونا این است که باید انسان‌ها در خانه بمانند خود این موضوع تاثیرات روانی دارد و وقتی این چالش در کنار بیمار قرار گیرد مضرات آن بسیار پدیده خطرناک می‌‎شود.

وی افزود: خود بیماری کرونا یک طرف و تبعات آن نیز طرف دیگر قضیه است که باید بخوبی آن را مدیریت کرد.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: در عرصه کنترل بیماری این استان از استان های موفق کشور است که این مهم با تلاش پزشکان، پرستاران، کادرخدماتی حوزه بیمارستان، حمایت گسترده های نیروهای مسلح، ستاد اجرایی فرمان امام، اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت، نهادهای تبلیغی حتی حوزه های علمیه و گروه های مردمی ایجاد شده که حماسه‎‌ای بزرگ را در استان بوشهر ایجاد کردند.

وی تاکید کرد: اکنون به تمام استان باید پوشش حمایتی در عرصه معیشت داده شود زیرا در هفته آینده ماه مبارک رمضان را نیز در پیش داریم.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: همان طور که بوشهر در سال‌های اخیر در همه عرصه‌ها پیشگام بوده در این عرصه هم پیشتاز است.

وی گفت: با طرح استان بوشهر برای حمایت از نیازمندان بعد از فرمایش رهبری عزم ملی ایجاد شده که این کار به طور حتم در ابعاد گسترده تر و سامان یافته تر صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر یادآور شد: اکنون سپاه، بسیج، دولت همه پای کار آمدند ولی اگر در استان ساماندهی و برنامه ریزی درست صورت نگیرد این کار بزرگ به نتیجه نمی‌رسد.

وی افزود: در این ارتباط قرار شد قرارگاهی تشکیل و در این کار بزرگ تا رفع بیماری کرونا دانش بنیان و جهادی عمل شود.

آیت الله صفایی بوشهری یادآور شد: در این زمینه قرارگاه حضرت بقیه‌الله جامعه آماری فقر و نیاز آنها را تعیین و تامین و آنها برای همیشه مدیریت خواهند شد.

وی افزود: در این ارتباط نکاتی مهم در مورد وجود دارد که نخست ایجاد سامانه جامع آماری آسیب دیدگان و نیازمندان در شرایط کنونی است که حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار جمعیت استان در جامعه آماری

نیازمند قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: باید این جامعه با همکاری دستگاه‌های عضو ماننده کمیته امداد، بهزیستی، بسیج، سپاه، شواری رسیدگی به امور مساجد و اوقاف ایفای نقش داشته باشند.

وی عنوان کرد: هیات‌های مذهبی، شوراها، شهرداری و مساجد نیز باید پای کار بیایند تا سامانه آماری برای افراد نیازمند حمایت شناسایی شود و این مهم باید به طور حتم پیش از ماه رمضان انجام شود

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: یک مسئله مهم نیز طراحی و مدیریت جذب منابع است که باید برای تحقق این مهم باید منابعی که در سطح‌های ملی و استانی وجود دارد، استفاده شود.

وی گفت: منابع طراحی و مدیریت جذب منابع مالی چه نقدی و چه غیرنقدی نیز باید شناسایی شود زیرا یک سری ظرفیت‌‌های درون استان و بخشی برون استانی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تاکید کرد: سامانه توزیع کارآمد و مناسب نیز باید طراحی شود تا در مجرا خاص خودش این مهم محقق شود و مساعدت های نقدی و غیرنقدی به دست نیازمندان واقعی برسد.

 

 

 

movasat_3

movasat_6

movasat_8

movasat_9

انتهای پیام/

ارسال نظر