کد خبر : 21334

تعطیلی پیست موتورسواری تنگک /برپایی چادر در سواحل استان همچنان ممنوع است

تعطیلی پیست موتورسواری تنگک /برپایی چادر در سواحل استان همچنان ممنوع است

استاندار بوشهر با قدردانی از همراهی مردم فهیم استان بوشهر برای مقابله با کرونا اظهار داشت: تنها راه مقابله با کرونا در حال حاضر خود مراقبتی و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

به گزارش بوشهر24، استاندار بوشهر ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: یکی از موضوعات جدی که باید مد نظر باشد رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از تجمعات است لذا برپایی چادر در سواحل استان همچنان ممنوع است و شهرداری ها در این رابطه اقدام کنند.

استاندار بوشهر با تاکید بر رعایت جدی پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف و نظارت دانشگاه علوم پزشکی بر این امر در بازار بیان کرد: شرط بازگشایی اصناف رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و اکیپ های بهداشتی باید نظارت جدی بر فعالیت اصناف در استان داشته باشند و بازرسی استانداری هم از این اقدام گزارش روزانه ارائه دهد.

گراوند برنظارت جدی بر فعالیت کارگاه های تولید ماسک در استان تاکید کرد و گفت:  شبکه های بهداشت، گروه های جهادی بسیج نظارت روزانه بر فعالیت کارگاه های تولید ماسک داشته باشند ضمن اینکه تدابیر لازم هم برای تولید ماسک های قابل شستشو توسط دانشگاه ها علوم پزشکی، فنی و حرفه ای، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و جهاد دانشگاهی انجام شود.

 

در این جلسه تصمیماتی هم در مورد فعالیت برخی صنوف از جمله آرایشگاه های زنانه و مردانه، تب سنجی در روستاها، افتتاح های اداری و .... گرفته شد.

بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا آرایشگاه های مردانه و زنانه در استان به صورت مشروط و رعایت مواردی امکان فعالیت دارند، بر این اساس آرایشگاه ها اگر خارج از چارچوب های پروتکل های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فعالیت کنند پلمب می شوند، همچنین نوبت دهی آرایشگاه های به صورت تلفنی باشد و فعالیت بدون اجتماع و با حضور فقط یک مشتری  انجام شود.

همچنین مقرر شد بسته های بهداشتی مورد نیاز روستاهای درگیر با کرونا تامین شود.

دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر و فرمانداری ها مکلف شدند تب سنجی و غربالگری بهداشتی را در سطح روستاهای استان انجام دهند.

در این جلسه مقرر شد برنامه های افتتاحیه ویژه پروژه های مختلف دستگاه های اداری انجام نشود.

بهزیستی و کمیته امداد مکلف شدند بسته های بهداشتی ویژه مددجویان تحت پوشش خود را تهیه و توزیع کنند.

همچنین مقرر شد فعالیت پیست موتور سواری در تنگک 2 تعطیل شود و شهرداری بوشهر موظف به اجرای این مصوبه شد.

در این نشست مقرر شد فعالیت تالارهای پذیرایی و غذاخوری با رعایت پروتکل های بهداشتی فقط به صورت بیرون بر فعالیت کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر