کد خبر : 2346

رئیس رصدخانه آموزش و پرورش بوشهر:

جشنواره کاوشگران آسمان در بوشهر

جشنواره کاوشگران آسمان در بوشهر

بوشهر24: رئیس رصدخانه مهر آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: نخستین جشنواره کاوشگران آسمان بهمن ماه امسال با حضور یک‌هزار و ۵۰۰ کاوشگر از سراسر کشور در بوشهر می‌شود.

بوشهر24: رئیس رصدخانه مهر آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: نخستین جشنواره کاوشگران آسمان بهمن ماه امسال با حضور یک‌هزار و ۵۰۰ کاوشگر از سراسر کشور در بوشهر می‌شود.
به گزارش "بوشهر 24"، حسن باغبانی در بازدید مسئولان استان از رصد خانه مهر آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه رصد خانه مهر استان بوشهر به عنوان بزرگترین قطب نجوم وزارت آموزش و پرورش است اظهار کرد: این رصدخانه مجهز به یک تلسکوپ اشمیت کاسگرین 16 اینچی بوده و بهمراه دیگر تجهیزات شامل یک دوربین CCD یک آسمان‌نما و چندین تلسکوپ به کارهای آموزشی می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه رصد خانه مهر بوشهر دارای 800 نفر عضو است تصریح کرد: در سال تحصیلی بیش از چهار هزار دانش‌آموز از این رصد خانه بازدید و از اجرام آسمانی دیدن می‌کنند.

رئیس رصدخانه مهر آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه جشنواره کاوشگران آسمان در رصد خانه مهر بوشهر برگزار می شود گفت: این جشنواره در دو سطح استانی و ملی برگزار می‌شود که جشنواره استانی آذرماه و جشنواره ملی با حضوربیش از یک هزار و 500 نفر بهمن ماه دربوشهر برگزار می‌شود.

باغبانی، ویژگی‌های رصدخانه ئمهر را برشمر وگفت: رصدخانه مهر بوشهر در فاصله 30 کیلومتری شهر بوشهر واقع در منطقه گورک سادات تنگستان قرار دارد.

وی با بیان اینکه رصد خانه مهر بوشهر پذیرای دانش آموزان و دانشجویان علاقه‌مند به سیروسیاحت در آسمان است خاطرنشان کرد: این رصدخانه با گنبدی به قطر شش متر، بزرگترین رصدخانه دانش آموزی کشور است که در سال 86 تاسیس شده و پذیرای دانش آموزان و دانشجویان علاقه‌مند به سیروسیاحت در آسمان است.

رئیس رصدخانه مهر آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: در رصدخانه مهر علاوه بر یک تلسکوپ 16 اینچی که می‌توان با آن 145 هزار تا از اجرام آسمانی را دید چهار تلسکوپ دیگر هم وجود دارد.

باغبانی با بیان اینکه دانش آموزان پیش از دیدن اجرام آسمانی با تلسکوپ، با شرکت در کلاس آموزشی مطالبی درباره نجوم می‌آموزند گفت: بهترین زمان برای رصد دوم تا هفتم هر ماه قمری است./ تسنیم

ارسال نظر