کد خبر : 2519

تامین اعتبار تکمیل کتابخانه عمومی شهدای دواس بوشهر

تامین اعتبار تکمیل کتابخانه عمومی شهدای دواس بوشهر

سید علی هاشمی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: درحالی که شمار زیادی از جمعیت مرکز استان بوشهر در محلات جنوبی این شهر سکونت دارند، کتابخانه عمومی در این بخش وجود ندارد.

 بوشهر24: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: مراحل تکمیل ساختمان نوبنیاد کتابخانه عمومی شهدای دواس ،بوشهر که بدلیل کمبود اعتبار با مشکل روبرو شده بود با همکاری کمیته برنامه ریزی شهرستان بوشهر تامین اعتبار شد.
به گزارش "بوشهر24"، سید علی هاشمی روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: درحالی که شمار زیادی از جمعیت مرکز استان بوشهر در محلات جنوبی این شهر سکونت دارند، کتابخانه عمومی در این بخش وجود ندارد.

وی یادآورشد: تنها کتابخانه در دست ساخت نیز حدود 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تامین اعتبار تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر اضافه کرد: ساختمان این کتابخانه با زیربنای دو هزارو 200 متر مربع شامل سالن مطالعه، بخش مخزن، بخش نابینایان، بخش کودک، بخش خدمات کامپیوتری و کافی نت، سالن آمفی اجتماعات و نمازخانه است.

هاشمی اظهارداشت: اعتبار اولیه ساخت کتابخانه استاندارد یادشده پنج میلیارد ریال است و 51 میلیاردو 600 میلیون ریال اعتبار جدید نیز به این پروژه تخصیص یافت.

وی ادامه داد: دراستان بوشهر 71 باب کتابخانه وجود دارد که ازاین شمار10کتابخانه بامشارکت سایر دستگاه های اجرایی اداره می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر یادآورشد:همچنین 21 کتابخانه نیز در مناطق روستایی استان بوشهر ایجاد شده است.

هاشمی گفت: کتابخانه ها براساس جمعیت تحت پوشش، مساحت و ظرفیت از یک تا 9 درجه بندی می شوند.

وی اضافه کرد:بالاترین درجه کتابخانه های استان بوشهر سه است و بیشترین درجه بندی نیز شش و هفت است و کتابخانه های روستایی نیز با درجه 9 سهمیه کتاب دریافت می کنند.

هاشمی افزود: اصلی ترین مشکل فراروی اداره کل امور کتابخانه های استان بوشهر کمبود شدید فضای کتابخانه ای درمرکز این استان است.

وی اظهارداشت: هم اینک فقط کتابخانه موقوفه مصلحیان دربوشهر و یک کتابخانه خیرساز با نام شهدای باغ زهرا اهدای خانواده محمدی باغملایی درمرکز این استان فعال است که به هیچ وجه جوابگوی مشتاقان کتاب و کتابخوانی نیست.

ارسال نظر