کد خبر : 2722

استرس های تمام ناشدنی زنان، تهدیدی جدی در محیط کار!

استرس و کار

یک مطالعه جدید نشان می دهد که در شرایط کاری یکسان زنان سطوح بالاتری از استرس را نسبت به مردان تجربه می کنند.


 " بوشهر 24 " به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، به گفته محققان، در محیط کاری فشار ها و استرس های روحی و روانی در خانم ها بیشتر است و همین امر سب کاهش کارایی آن ها می شود.

تیم تحقیقاتی، از جمله سوزان R. فیسک، کاندیدای دکترا در رشته جامعه شناسی در دانشگاه استنفورد، CA، به تازگی یافته های خود را در نشست سالانه 109 انجمن جامعه شناسی آمریکا ارائه کرده است و نشان می دهد که در شرایط ترکیبی از مهارت و شانس زنان نسبت به مردان عقب ترند و همین امر باعث می شود حضور در اجتماع پس از مدتی برای آن ها خسته کننده و تکراری باشد.

او اشاره می کند که یک وضعیت مخاطره آمیز است که معمولا با تعهدات فیزیکی و یا مالی وجود اما می گوید که بسیاری از ما به صورت مکرر در شرایط مخاطره آمیز درگیر. قرار دادن به جلو یک ایده در یک جلسه کار در مقابل از همکاران می تواند یک وضعیت خطرناک است، به عنوان مثال، و یا کارهای داوطلبانه را برای یک ماموریت به چالش کشیدن در محل کار.

این تیم با انجام یک آزمایش آنلاین مربوط به بزرگسالان آمریکایی بین سنین 18 و 81 سال دریافتند زنان و مردان از یک جلسه کار ایده های متفاوتی دارند.

شرکت کنندگان با مجموعه ای از حالات محل کار که یا مخاطره آمیز و یا غیر مخاطره آمیز بود روبرو شدند. به عنوان مثال، در یک سناریو از شرکت کنندگان خواسته شد تصور آنها در یک جلسه گروه  که در محل کار بودند را بیان کنند. برخی از شرکت کنندگان معتقد بودند که هیچ گونه قضاوتی نمی توانند داشته باشند در حالیکه سایر شرکت کنندگان نظرات و عقاید مختلفی را بیان کردند.

محققان دریافتند، که زنان در آزمون در حالات روحی مخاطره آمز  13.6 درصد اضطراب بیشتری دارند در حالیکه آقایان در حالت روحی آرام تری قرار داشتند.

ارسال نظر