کد خبر : 2788

برتری های دختران نسبت به پسران در مراقبت از والدین شان

برتری های دختران نسبت به پسران در مراقبت از والدین شان

دختران دو برابر پسران وقت برای مراقبت از پدر و مادر خود در دوران سالمندی صرف می کنند


 " بوشهر 24 " به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، یک مطالعه جدید در نشست سالانه انجمن جامعه شناسی آمریکا در سان فرانسیسکو، CA ارائه شده است که نشان می دهد که دختران برای پدر و مادر مسن خود به همان اندازه که آنها می توانند وقت صرف می کنند، در حالی که پسران در مقایسه با دختران وقت کمتری را صرف می کنند.

این تحقیق، به رهبری آنجلینا Grievance، کاندیدای دکترا در رشته جامعه شناسی در دانشگاه پرینستون در نیوجرسی، نشان می دهد یک مسئله نابرابری جنسیتی در مراقبت از پدر و مادر وجود دارد و والدیین باید بدانند نقش دختران آن ها در مراقبتشان در دوره سالمندی پر رنگ تر است.

علاوه بر این، مراقبت از بستگان سالمند می تواند مشکلات مالی برای مراقبت کنندگان ایجاد کند و در اخبار اخیر در نابرابری های جنسیتی در ارتباط با سلامت، اخبار پزشکی زیادی امروز منتشر شده است که در یک مطالعه قوی روابط خانواده، ژنتیک و ... در تعیین احساسات نقش زیادی دارند.

پژوهش های قبلی نشان داده است که زنان از عواقب منفی بالاتری از مردان در ارتباط با مراقبت رنج می برند در حالی که میزان عاطفه آن ها نسبت به پدر و مادر سبب شده است تا آن ها احساس نگرانی بیشتری نسبت به والدین خود داشته باشند.

 

ارسال نظر