کد خبر : 284

گزارش خبرگزاری مهر از شایعه سازی واتساپی در بوشهر

گزارش خبرگزاری مهر از شایعه سازی واتساپی در بوشهر

بوشهر۲۴: چند هفته‌ای است که شایعاتی مبنی بر ربوده شدن دانش‌آموزان و دختران در استان‌های جنوبی کشور به گوش می‌رسد که اغلب از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود ولی این موضوع با جدیت از سوی مسئولان تکذیب شده است.

بوشهر24: چند هفته‌ای است که شایعاتی مبنی بر ربوده شدن دانش‌آموزان و دختران در استان‌های جنوبی کشور به گوش می‌رسد که اغلب از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود ولی این موضوع با جدیت از سوی مسئولان تکذیب شده است.

به گزارش "بوشهر 24"، خبرگزاری مهر نوشت: در حال حاضر دیگر کمتر خانواده‌ای است که یکی از اعضای آن واتساپ را روی گوشی تلفن همراه خود نداشته باشند و این موضوع باعث شده است تا اخبار و اطلاعات و جوک و دانستی و غیره در کنار شایعات به راحتی به خانواده‌ها راه یابد.

شایعات کمی زودتر از دیگر موارد منتشر می‌شود و سرعت انتشار بیشتری دارد؛ جذابیت شایعات و ترس ناشی از برخی شایعات باعث می‌شود تا افراد بلافاصله موضوع دریافتی را بدون آنکه بدانند شایعه است، برای دیگران هم بفرسند.

یکی از شایعاتی که در روزهای اخیر تلفن به تلفن و دهان به دهان در نقاط مختلف استان‌های جنوبی به ویژه در استان بوشهر پیچیده است، موضوع ربوده شدن دختران و دانش آموزان است.

در پیام‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی در بین مردم نشر یافته است، افرادی با عنوان خفاش شب در شهرهایی از استان بوشهر اقدام به ربودن دختران می‌کنند و جسد آنها چند روز بعد یافت می‌شود.

در این پیام‌ها، نام‌هایی نیز برای دختران عنوان می‌شود و شهر و یا روستاهای آنها نیز ذکر می‌شود در حالی که چنین افرادی وجود ندارند و در برخی موارد تصاویری نیز در این زمینه منتشر می‌شود که کاملا کذب است.

در پی این شایعات بود که علی حسن پور دادستان عمومی و انقلاب بوشهر صبح امروز این شایعات را به کلی تکذیب کرد و از تلاش برای یافتن شایعه سازان و برخورد با انها خبر داد.

اما در اقدامی دیگر، عصر امروز نیز شایعه دیگری در استان بوشهر پخش شد که عنوان شده بود: دانش‌آموز بوشهری توسط افرادی ناشناس ربوده شده است که این موضوع نیز توسط مسئولان تکیب شد.

مدير آموزش و پرورش شهرستان بوشهر با تکذیب این شایعه به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه برخی افراد اقدام به نشر شایعاتی می‌کنند که موجب ترس در بین خانواده‌ها می‌شود.

فرامرز سليمي‌فرد اضافه کرد: امروز نیز شایعه‌ای مبنی بر ربودن دانش‌اموز بوشهری به نام فاطمه.ب از یکی از مدارس بوشهر در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود که این موضوع صحت ندارد.

وی با بیان اینکه این موضوع توسط پلیس فتا در دست بررسی است، ادامه داد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، هیچ دانش‌‌آموزی در هیچ یک از مقاطع تحصیلی با این نام در بوشهر وجود ندارد و این موضوع شایعه‌ای بیش نیست.

امیدواریم با تلاش پلیس فتا شاهد شناسایی شایعه‌سازان و مشخص‌شدن هدف آنها از ایجاد رعب و وحشت در بین مردم و خانواده‌ها باشیم؛ شایعاتی که سبب شده تا بسیاری از خانواده‌ها به فرزندان خود اجازه خروج از خانه را ندهند.

ارسال نظر