کد خبر : 2902

احداث سالن چند منظوره فنی و حرفه‌ای دشتستان

احداث سالن چند منظوره فنی و حرفه‌ای دشتستان

بشهر24: هادی توسلی اظهار داشت: کیفیت بخشیدن به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد و امیدوار هستیم شاهد حمایت بیشتر و موثرتر مسئولان شهرستان دشتستان از این آموزش‌ها باشیم.

به گزارش "بوشهر24"رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتستان تاکید کرد: تلاش ما در مراکز فنی و حرفه‌ای این است که به سمت بومی‌سازی رشته و مهارت‌ها برویم و با توجه به نیازهای این شهرستان و در راستای ایجاد اشتغال دوره‌ها را برگزار کنیم.

توسلی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های آموزشی مرکز پرداخت و گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 5 هزار نفر در دشتستان مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند.

وی افزود: این تعداد کارآموز در سه مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران، برادران و صنعتی برازجان و در طرح‌های غیرمتمرکز پادگان، دانشگاه، زندان و روستاها آموزش دیدند.

رئیس فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتستان یادآور شد: در این دوره‌ها آموزش جوشکاری، لوله‌کشی، سوخت‌رسانی، بهداشت ایمنی، طراحی و نقشه‌کشی، برق قدرت و صنعتی، پتروشیمی و لوله‌کشی گاز خانگی برای برادران برگزار شد.

توسلی بیان کرد: همچنین خواهران نیز دوره‌هایی همچون پرورش قارچ، کیف‌دوزی، مشبک‌کاری، تراریوم، مرصع‌کاری، طراحی فضای سبز، معماری داخلی، فروش گیاهان دارویی و کارآفرینی را گذراندند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتستان گفت: مدت زمان دوره‌های آموزشی در دشتستان 45 روزه است و همه کلاس‌های ما مطابق با استانداردها و قوانین آموزش‌های کشوری تجهیز شده‌اند و از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مطابق استانداردها پیش می‌رویم.

توسلی با بیان اینکه مربیان ما دو گروه هستند، تاکید کرد: گروهی که به صورت دولتی در استخدام فنی و حرفه‌ای هستند و گروهی هم به صورت حق‌التدریس به عنوان مربی به فعالیت می‌پردازند.

وی ادامه داد: بیشتر مربیان ما بالغ بر 10 سال سابقه کار دارند و افراد باتجربه‌ای هستند.

توسلی یکی از دوره‌های جدید در مرکز دشتستان را آموزش دوره «کودک رایانه» عنوان کرد و گفت: اصولا آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای رده سنی بالای 12 سال است اما این دوره آموزشی دوره جدیدی بوده که امسال برای کودکان چهار تا 9 سال اجرا شده است.

رئیس فنی و حرفه‌ای دشتستان از احداث سالن چند منظوره ویژه فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتستان خبر داد و اظهار داشت: راه‌اندازی این سالن موجبات بهبود وضعیت و افزایش کیفیت دوره‌ها می‌شود./فارس

ارسال نظر