کد خبر : 2903

تعاونی‌ها در دشتی توسعه می یابند/ راه‌اندازی تعاونی توسعه و عمران

تعاونی‌ها در دشتی توسعه می یابند/ راه‌اندازی تعاونی توسعه و عمران

بوشر24: فرماندار دشتی از راه اندازی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان دشتی خبر داد و گفت: تعاونی‌ها در دشتی توسعه می یابند.

به گزارش "بوشهر24"، غلامرضا مهرجو عصر شنبه در نخستین جلسه تاسیس شرکت تعاونی عمران شهرستان دشتی اظهار داشت: قانون تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و بر اساس آن امکان تشکیل و راه اندازی شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی با حداقل عضویت نیم درصد جمعیت هر شهرستان فراهم می شود.

مهرجو اضافه کرد:به موجب قانون تاسیس شرکت های تعاونی و عمران شهرستان انشاالله مقرر است شرکت توسعه و عمران شهرستان دشتی با عضویت همه ساکنین شهرستان ثبت و تشکیل شود.

وی خاطر نشان کرد:انشاالله بنا داریم با استفاده از ظرفیت قانونی به شکل مطلوب این شرکت تشکیل و هیات مدیره و مدیر عامل آن مشخص می شود که قطعا از ظرفیت این شرکت در واگذاری پروژه های عمرانی ، طرح های تولید در شهرستان استفاده می‌شود.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های اصلی این شرکت‌ها رانت زا بودن آن است و قانون به دولت این اختیار را داده است که هر گونه خصوصی سازی را از طریق واگذاری به این شرکت‌ها صورت دهد.

مهرجو ادامه داد: سهام این شرکت تعاونی نباید در انحصار کسی درآید و همه افراد عضو در آن دارای یک حق رای هستند و میزان سهامشان تاثیری در آرای آنها ندارد.

فرماندار شهرستان دشتی در ادامه انجام پروژه های عمرانی و توسه ای در شهرستان را یکی از رویکردهای مهم این تعاونی برشمرد.

وی رشد عمومی شهرستان در برقراری عدالت اجتماعی، هدایت سرمایه های خرد مردمی در جهت تاسی بنگاههای اقتصادی ،جلوگیری از فعالیت های رانت زا  را از اهداف این شرکت تعاونی عنوان کرد.

مهرجو با بیان اینکه تأسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران یکی از نیازهای ضروری شهرستان دشتی است، بیان کرد: با ایجاد شرکت تعاونی توسعه و عمران می‌توانیم گام مهمی برای اشتغالزایی و تولید در شهرستان برداریم.

فرماندار دشتی با بیان اینکه شهرستان دشتی دارای پتانسیل‌های خوبی در زمینه معادن، کشاورزی، گلخانه‌ای، آبزی‌پروری و عمرانی است تصریح کرد: حد نصاب ثبت‌نام‌کنندگان در این شرکت باید به حدود 400 نفر برسد که نیاز به 115 میلیون تومان سرمایه اولیه است.

 

ارسال نظر