کد خبر : 2907

کشف محموله هاي قاچاق

کشف محموله هاي قاچاق

بوشهر24:مأموران انتظامی فارس با توقیف سه دستگاه کامیون، محموله های قاچاق 7 میلیارد ریالی را کشف کردند. رییس پلیس آگاهی فارس امروز با اعلام این خبر گفت: مأموران پلیس آگاهی مطلع شدند اعضای یک باند قصد دارند مقادیری کالای قاچاق را پس از بارگیری از استان بوشهر از طریق شیراز به سایر استان ها انتقال دهند.

به گزارش "بوشهر24"مأموران انتظامی فارس با توقیف سه دستگاه کامیون، محموله های قاچاق 7 میلیارد ریالی را کشف کردند.
رییس پلیس آگاهی فارس امروز با اعلام این خبر گفت: مأموران پلیس آگاهی مطلع شدند اعضای یک باند قصد دارند مقادیری کالای قاچاق را پس از بارگیری از استان بوشهر از طریق شیراز به سایر استان ها انتقال دهند.
سرهنگ سیروس حیدری افزود : مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی امروز سه دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق را در محورهای مواصلاتی شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه آنها را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودروهای توقیفی 2627 تخته پتو، 39 هزار و 840 قوطی نوشیدنی و 241 باطری خودرو قاچاق کشف شد.
رییس پلیس آگاهی فارس با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده 7 میلیارد ریال برآورد شده است افزود: در این رابطه چهار نفر دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

محموله 3تنی چوب جنگلی قاچاق در چهارمحال و بختیاری کشف و ضبط شد.
مدیر اطلاع رسانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت : این محموله چوب جنگلی که از مناطق حفاظت شده شهرستان کیار به مقصد استانهای همجوار بارگیری شده بود ،در محور کیار-ایذه کشف شد.
سرهنگ صفری افزود:در این زمینه یک نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شد.
وی گفت : بر اساس ماده 48 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور هرگونه حمل و برداشت غیر مجاز چوب و زغال جنگلی جرم محسوب و با متخلف برخورد می شود.
چهارمحال و بختیاری 335هزار هکتار از جنگلهای زاگرس مرکزی ایران را دارد.91درصد از مساحت این جنگلها را بلوط تشکیل می دهد.
قاچاقچیان چوب و زغال سالانه 2 هزار و 440 اصله درخت زاگرس مرکزی را قطع می کنند.

ارسال نظر