کد خبر : 2909

جنبش فلسطینی حماس صدها موشک به اراضی اشغالی شلیک کرد

جنبش فلسطینی حماس صدها موشک به اراضی اشغالی شلیک کرد

بوشهر24:به گفته منابع اسرائیلی از زمان نقض آتش بس در سه‌شنبه گذشته جنبش مقاومت فلسطینی حماس بیش از ۵۲۰ موشک از نوار غزه به سوی اراضی تحت اشغال اسرائیل شلیک کرده است.

به گزارش "بوشهر24" به گفته منابع اسرائیلی از زمان نقض آتش بس در سه‌شنبه گذشته جنبش مقاومت فلسطینی حماس بیش از ۵۲۰ موشک از نوار غزه به سوی اراضی تحت اشغال اسرائیل شلیک کرده است.

مقامات اسرائیل اظهار داشتند که گردان‌های عزالدین قسام، جناح نظامی حماس، نیز از نیمه شب جمعه بیش از ۴۰ موشک به سوی اراضی اشغالی شلیک کرد‌ه‌اند.

بر پایه گزارش‌ها، موشک‌های فلسطین روز شنبه (۱ شهریور) فرودگاه بین‌المللی بن گوریون را هدف گرفتند؛ برخی منابع که نامشان فاش نشد نیز اعلام کردند مبارزان فلسطینی برخی شهرها و شهرک‌های رژیم اسرائیل از جمله شعار هنیگف و اشکول را هدف حمله قرار دادند و در این مناطق خسارت به بار آوردند.

یکی از شبکه‌های تلویزیونی رژیم اسرائیل صحنه لحظه برخود موشک‌های حماس با شعار هنیگف در جنوب اراضی اشغالی را ثبت کرده است.

بر پایه آخرین گزارش‌ها، مبارزان فلسطینی همچنین سه موشک به سوی تانک‌های اسرائیلی در شرق رفح شلیک کردند.

در پی این تحولات، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل وعده داد تل‌آویو تهاجم خونین خود علیه فلسطینیان ساکن نوار تحت محاصره غزه را تشدید خواهد کرد.

این در حالی است که هم زمان با ادامه تهاجم ارتش اسرائیل به نوار غزه هر روز فلسطینیان بسیاری جان خود را از دست می‌دهند.

به گفته مقامات فلسطینی در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به شهر دیر البلح واقع در مرکز نوار غزه یک پسر ۱۲ ساله جان خود را از دست داد.

یک فلسطینی دیگر نیز به دلیل شدت جراحات در شهر خان یونس درگذشت. در پی ناتمام ماندن مذاکرات به میزبانی قاهره بین مقامات اسرائیل و جنبش مقاومت فلسطینی حماس به منظور پایان دادن به جنگ غزه و شروع مجدد بمباران‌های رژیم اسرائیل در تاریخ ۱۹ اوت، بیش از ۸۰ نفر در نوار غزه کشته شدند.

شمار کشته‌شدگان فلسطینی در حمله اسرائیل به نوار غزه به ۲ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است و از آغاز حملات اسرائیل در تاریخ هشتم جولای دست کم ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

به گزارش سازمان ملل ۸۰ درصد از کشته‌شدگان فلسطینی غیرنظامی بوده‌اند.

این سازمان و شماری دیگر از گروه‌های حقوق بشری ویرانی‌ها و تلفات جانی به بار آمده در نوار غزه به سبب حملات رژیم اسرائیل را «وحشتناک» خوانده‌اند./پرس تی‌وی

ارسال نظر