کد خبر : 2911

کلاهبرداری با «شما برنده سفر حج شده اید»

فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری فردی که طی چندین سال اقدام به کلاهبرداری از 300 نفر به ارزش 5 میلیارد ریال کرده بود خبر داد.


" بوشهر 24 " به گزارش ایسنا، سردارصفوة ا... امام وردی محمدی در رابطه با جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع کلاهبرداری های تلفنی انجام شده از شهروندان از سال 1387تاکنون ، کارآگاهان پلیس آگاهی استان خراسان شمالی موضوع را بصورت ویژه در دستورکار خود قرار دادند.
 
وی با اشاره به اینکه هیچ مجرمی از دست پلیس در امان نخواهد بود ، افزود: ماموران پلیس آگاهی با همکاری اداره اطلاعات با تلاش های شبانه روزی و تحقیق و تجسس فراوان در نهایت موفق شدند فردی به هویت(م.ن) اهل یکی از روستاهای شهرستان بجنورد و ساکن فعلی تهران را شناسایی و دستگیر کنند.
 
فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی در ادامه با اشاره به اینکه متهم از سال 1387 اقدام به کلاهبرداری تلفنی در حد وسیع می نموده ، تصریح کرد: متهم به دفاتر اسناد رسمی و پزشکان تماس گرفته و خود را نماینده سازمان حج و زیارت ، هلال احمر، ایثارگران سپاه، بنیاد شهید و ... معرفی و عنوان می داشته "شما برنده سفر حج شده اید" سریعا جهت واریز وجه به جلوی دستگاه خودپرداز و یا بانک های مربوطه مراجعه نمایید.
 
محمدی همچنین خاطرنشان کرد: این کلاهبردار پول را به شماره حساب خود، همسرش ، فرزندان ، برادرش و دیگر همدستانش در استان های دیگر به عنوان اینکه افراد نامبرده رییس کاروان می باشند واریز می کرده است.
 
وی اضافه کرد: متهم در این مدت از شماره های متعدد تلفن همراه و دیگر شماره هایی که اعلام داشته حضور ذهنی ندارد با شهروندان تماس گرفته و پس از کلاهبرداری ، اقدام به شکستن سیم کارت ها و گوشی ها می نموده است.
 
فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی در ادامه با اشاره به شناسایی شماره حساب های متهم ، افزود: متهم در بازجویی های به عمل آمده به کلاهبرداری از 300 نفر در سراسر کشور به مبلغ پنج میلیارد ریال اعتراف کرده است.
 
محمدی با اشاره به اینکه متهم سابقه دار بوده و با قرار وثیقه آزاد شده ، بیان داشت: وی هم اکنون با قرار بازداشت موقت از شعبه سوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بجنورد در زندان به سر می برد.

ارسال نظر