کد خبر : 2924

ستارگان آسمان ایران اسلامی

مبتکر طرح‌های مهندسی و راهگشای فرماندهان دفاع مقدس که بود؟

مبتکر طرح‌های مهندسی و راهگشای فرماندهان دفاع مقدس که بود؟

شهید رضوی با ارائه طرح‌های مهندسی بدیع و نو در عملیات متعدد راهگشای فرماندهان و رزمندگان اسلام بود.


 " بوشهر 24 " به گزارش خبرنگار دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران، در هر کشوری شناخت اسطوره‌های مقاومت برای نسل‌های آینده یک ضرورت است.

آشنایی با اسطوره‌های شهادت و مقاومت ایران اسلامی که ویژگی منحصر به فرد ایمان و معنویت را با آمادگی رزمی و دفاعی خود تلفیق کردند، برای نوجوانان و جوانان کشورمان، جذاب و مفید است.

به همین منظور  باشگاه خبرنگاران در نظر دارد تا به معرفی مفید و مختصر شهدای شاخص با عنوان "ستارگان آسمان ایران اسلامی" به ترتیب حروف الفبا بپردازد.

گرچه همه شهدا و جانبازان و آزادگان و ایثارگران مقاوم و سربلند و عزیز، ستارگان آسمان ایران اسلامی هستند و هرکس در هر شغل و مسئولیتی که قرار دارد و نفس می‌کشد، مدیون این فداکاری‌ها و از جان‌ گذشتگی‌ها است.

سردار شهید "محمد تقی رضوی"

محمدتقی رضوی در سال 1334 در خانواده‌ای اهل تقوا و دیانت در شهر مقدس مشهد متولد شد.

 

وی پس از طی دوره ابتدایی و دبیرستان در کنکور دانشگاه شرکت کرده و در رشته راه و ساختمان پذیرفته شده و وارد انیستیتوی مشهد شد.  
پس از فارغ‌التحصیل شدن به سربازی اعزام شد به دنبال فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ترک پادگان‌ها توسط سربازان او نیز از پادگان می‌گریزد.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی محمدتقی با شور و امید خود را وقف انقلاب و آرمان‌های آن می‌کند و در هرجا که احساس می‌کند موثر است به خدمت خالصانه می‌پردازد.

وی از روزهای نخستین جنگ خود را به جبهه‌ها می‌رساند و با عضویت در ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران به دفاع از انقلاب و اسلام می‌پردازد.

 

وی ابتدا به عنوان مسئول نهاد پشتیبانی جنگ جهاد خراسان انجام وظیفه کرده و نقش بسزایی در سازماندهی و گسترش ستاد پشتیبانی ایفا می‌کند.
 
شهید رضوی در جبهه‌های نبرد از خود توانمندی‌ها و رشادت‌های بالایی نشان می‌دهد و هرگز از تلاش و کوشش باز نمی‌ایستد.
 
او با ارائه طرح‌های مهندسی بدیع و نو بارها و بارها در عملیات متعدد راهگشای فرماندهان و رزمندگان اسلام شد.
 
وی پس از ماه‌ها خدمت در مسئولیت‌هایی همچون مسئول ستاد کربلا، فرماندهی مهندسی جنگ جهاد سازندگی و معاونت فرماندهی قرارگاه مهندسی رزمی خاتم‌الانبیا(ص) سرانجام در روز 3 خرداد 1366 در عملیات کربلای 10 در منطقه سردشت به درجه عظیم شهادت نائل آمد.

ارسال نظر