کد خبر : 2926

وقوع رگبار و رعد و برق در استان بوشهر

 وقوع رگبار و رعد و برق در استان بوشهر

بوشهر24: مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده خبر داد.

بوشهر24: مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش "بوشهر24"، به نقل از ایسنا، احد وظیفه افزود: بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی در ساعات بعدازظهر روز شنبه در پاره ای نقاط استان هرمزگان، جنوب استان فارس، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. همچنین در روز یکشنبه وقوع رگبار و رعد و برق در استان های مازندران، گلستان، بوشهر و هرمزگان و رگبارهای پراکنده در ارتفاعات مرکزی زاگرس، سمنان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش بینی می شود. در روز دوشنبه نیز بارش ها با شدت کمتر از روز قبل از آن عمدتا در استان های مازندران، غرب فارس، هرمزگان و احتمالا آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز غربی رخ خواهد داد.

وی با بیان این که روزهای یکشنبه و دوشنبه احتمال وقوع گردوخاک در شمال استان سیستان و بلوچستان بویژه در منطقه زابل پیش بینی می شود، افزود: نیمه شرقی خلیج فارس در روز یکشنبه مواج می شود و این وضعیت به تدریج نواحی مرکزی آن را نیز در بر می گیرد. در روز دوشنبه نیز غالبا نواحی مرکزی خلیج فارس مواج و طوفانی خواهد بود .

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: بر این اساس، آسمان تهران در روز یکشنبه صاف در بعدازظهر رشدابر در ارتفاعات با احتمال بارش پراکنده همراه خواهد بود. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به 23و 35 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری دربعدازظهر رشد ابردرارتفاعات پیش‌بینی شده است و حداقل و حداکثر دما در این روز 24و 35درجه سانتیگراد خواهد شد.

ارسال نظر