کد خبر : 2951

بطحایی خبر داد

اجرای طرح شیر رایگان از مهر ماه

اجرای طرح شیر رایگان از مهر ماه

معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح شیر رایگان و توزیع 120 نوبت شیر از مهر ماه خبر داد.


" بوشهر 24 "  به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، سید محمد بطحایی معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در میزگردی با موضوع اقتصاد و  امور رفاهی فرهنگیان گفت: جامعه فردا مقتصادش در مدارس و کلاس‌های امروز است و اگر ما بتوانیم آموزش و پرورش را به سمت کیفیت بخشی هدایت کنیم قطعأ می‌توانیم چشم اندازهای محقق شده را ارزیابی کنیم.

وی در ادامه افزود: محدودیت منابع و فراهم نشدن آن، یکی از مشکلاتی است که اجرایی کردن طرح‌های خرد و کلان در آموزش و پرورش را با مشکل مواجه کرده است از این رو مدیریت منابع یکی از مهمترین استراتژی‌ها برای ارتقای کیفیت نظام‌ ‌آموزش و پرورش است.

بطحایی همچنین تصریح کرد:‌ ارتقای کیفیت جز با مدیریت کردن منابع امکان پذیر نیست که برای این کار هم سیاست ساماندهی و بهسازی نیروهای انسانی، توسعه مشارکت‌های مردمی، توسعه مدیریت آموزشگاهی، کاهش تمرکز سازمانی و بودجه ریزی عملیاتی لازم و ضروری است.

وی با اشاره به برای ارتقای کیفیت می‌بایست سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی را افزایش دهیم افزود: افزایش سهم ارتباطات غیر پرسنلی، افزایش سهم بخش غیر دولتی، و همچنین مدیریت سرمایه‌ها و دارایی‌ها از جمله مواردی است که به ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش کمک می‌کند.

بطحایی اضافه کرد: از اول مهر ماه طرح شیر رایگان آغاز خواهد شد زیرا که افزایش قابل توجهی را در اعتبارات این طرح شاهد بودیم. و امیدواریم که در 120نوبت شیر توزیع شود . همچنین رتبه‌های شغلی بازنشستگان طی چند روز آینده بخش‌نامه‌های آن صادر خواهد شد.

 معاون توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ فوق العاده شغل معلمان ابتدایی نیز در اول مهر ماه در سه گزینه 300،500،و700امتیازی پرداخت می‌شود اما همه‌ این امتیازها برای مناطق‌ و استان‌هایی است که در اصلاح ساختار نیروی انسانی خود تلاش کرده‌ باشند.

بطحایی با اشاره به این که تحت هیچ شرایطی به صورت غیر رسمی نیرویی در مدرسه نباید استخدام و به کارگیری شود گفت: اختلال در منابع ناشی از اختلال در ساختار نیروی انسانی است.

وی در پایان در خصوص برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی گفت: معاونت توسعه سرمایه نیروی انسانی معتقد است که آموزش و پرورش ردیف‌های استخدامی خود را استفاده کرده و از طرف دیگر ما معتقدیم که می‌بایست ساختار نیروی انسانی خود را اصلاح کنیم از این رو تا زمانی که نتوانیم ردیف‌های استخدامی را دریافت کنیم آزمون را برگزار نمی‌کنیم.

 

ارسال نظر