کد خبر : 2960

آغاز پروژه آبشرین کن بوشهر در هفته دولت

آغاز پروژه آبشرین کن بوشهر در هفته دولت

بوشهر24: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه عملیات تاسیسات آب شیرین کن بوشهر در هفته دولت آغاز می‌شود گفت: این تاسیسات با مشارکت بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد ریال اجرایی می‌شود.

به گزارش "بوشهر24" ،کیقباد یاکیده در نشست با مسئولان شهرستان گناوه با بیان اینکه ضدعفونی و شستشوی مخازن ذخیره آب در برنامه‌های شرکت قرار دارد اظهار کرد: اکنون بخشی از مخازن ذخیره آب شهرهای استان بوشهر به حجم 30هزار متر مکعب شستشو و ضدعفونی شد.

وی با بیان اینکه ضدعفونی و شستشوی مخازن از مهمترین برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر است گفت: یکی از سیاست‌های مهم آبفای استان تامین آب شرب بهداشتی و ضدعفونی شده برای مشترکان آب است که هر ساله شستشوی مخازن در دستور کار این شرکت قرار دارد.

یاکیده، با بیان اینکه روزانه ضمن کلرسنجی آزمایشات گوناگون میکروبی انجام می شود گفت : تامین و توزیع آب شرب بهداشتی و مطلوب از سیاست‌های این شرکت است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از راه اندازی خود تولید کلر در بندرریگ خبر داد و گفت: این سیستم  با سرمایه گذاری  سه میلیارد ریال راه‌اندازی شده که قادر است در شبانه روز به صورت خودکار ، کلر را تولید و به آب مصرفی شبکه آبرسانی بندرریگ منتقل کند.

وی با بیان اینکه آب شرب استان بوشهر از کیفیت مطلوب برخوردار است گفت: آب شرب استان بوشهر علاوه اینکه روزانه کارشناسان بهداشتی آزمایشات میکروبی و شیمیایی بر روی آن انجام می‌دهند در مراکز بهداشتی نیز انواع آزمایشات انجام می‌شود.

یاکیده با اشاره به اینکه عملیات تاسیسات آب شیرین کن بوشهر در هفته دولت آغاز می‌شود گفت: این تاسیسات با مشارکت بخش خصوصی با سرمایه گذاری 420 میلیارد ریال اجرایی می‌شود.

وی افزود: این طرح که 1.5 سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد قادر است  در شبانه‌روز10 هزار متر مکعب آب شرب به شبکه آبرسانی منتقل کند./بوشهر نیوز

ارسال نظر