کد خبر : 313

مهمان ناخوانده در راه بوشهر

مهمان ناخوانده در راه بوشهر

بوشهر ۲۴: کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق، از بروز پدیده گرد و غبار در برخی مناطق واقع در غرب و جنوب غرب کشور از جمله استان بوشهر طی روز دوشنبه هفته جاری خبر داد.

بوشهر 24:  کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق، از بروز پدیده گرد و غبار در برخی مناطق واقع در غرب و جنوب غرب کشور از جمله استان بوشهر طی روز دوشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش «بوشهر24»؛ فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، درباره شرایط جوی کشور در روزهای ابتدایی هفته جاری، اظهار داشت: امروز رگبار و رعد و برق به همراه وزش باد در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، شمال خوزستان، شمال فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرقی البرز رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اعلام اینکه در مناطق مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نخواهد بود، افزود:‌ فردا نیز شرایط جوی مزبور در غالب نقاط کشور به استثنای مناطق واقع در شمال شرق و شرق کشور حاکم می‌شود.

وی ادامه داد: طی روز دوشنبه با حرکت این سامانه بارشی به سمت شرق کشور از میزان بارش‌ها در غرب و جنوب غرب کشور کاسته می‌شود.

وی اضافه کرد: فردا با ورود این سامانه بارشی به سمت شمال شرق و شرق کشور شاهد وزش باد و بروز پدیده گردوغبار که با کاهش دید افقی همراه است در مناطق واقع در جنوب شرق و شرق کشور خواهیم شد.

گودرزی با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق، گفت: این امر سبب بروز پدیده گرد و غبار در برخی مناطق واقع در غرب و جنوب غرب کشور طی روز دوشنبه هفته جاری می‌شود که از جمله می‌توان به استان‌های بوشهر، ایلام و خوزستان اشاره کرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه آسمان تهران طی روز جاری کمی ابری است، ادامه داد: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات تهران به تراکم ابرها افزوده می‌شود بر همین اساس بارش پراکنده باران در ارتفاعات پایتخت در ساعات پایانی روز دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به روند افزایش دمای هوا در کل کشور، خاطرنشان کرد، دمای هوا در کل کشور با شیب ملایمی رو به افزایش است ضمن آنکه بیشینه دمای هوای پایتخت طی امروز 29 و کمینه دمای هوا این کلانشهر صبح فردا برابر 17 درجه سانتی‌گراد خواهد بود. / فارس

ارسال نظر