کد خبر : 3274

کشتی، فوتبال، کاراته برای کودکان ممنوع

کشتی، فوتبال، کاراته برای کودکان ممنوع

بهترین ورزش برای کودکان شنا و دومیدانی است که می‌توان آنها را از 3 تا 5 سالگی آغاز کرد اما سن مناسب برای شروع فعالیت‌های ورزشی، سنین دبستان است.


 " بوشهر 24 " کوروش منصوری متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: ورزش‌هایی که برای کودکان مناسب است، معمولا استثنایی هستند نه تقویتی و این ورزش‌ها نباید فشار زیادی به اسکلت و عضلات بدن آنها وارد سازند.

وی افزود: بهترین ورزش برای کودکان، شنا و دومیدانی است که مادر ورزش‌ها محسوب می شوند، آسیب کمتری دارند و فشاری به صفحات رشد و مفاصل در حال رشد نمی‌رسانند.

منصوری تصریح کرد: ورزش‌هایی مانند شنا و دومیدانی را می‌توان از 3 تا 5 سالگی آغاز کرد اما بهترین سنی که برای شروع فعالیت‌های ورزشی توصیه می‌شود، سنین دبستان است.

وی اظهار داشت: یکسری از ورزش‌ها به کمر، مفاصل کودکان فشار می‌آورند. ورزش‌هایی رزمی، کشتی، ورزش‌هایی که به وزنه زدن نیاز دارند و آنها را در مسیر ضربه و تروما قرار می‌دهند مانند فوتبال و کاراته مناسب نیستند.

این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که تنومندتر، چاقتر و عضلانی تر هستند و تیپ 2 سلولهای عضلانی را دارند بهتر است ورزش‌های قدرتی، وزنه برداری و کشتی را انجام دهند. کسانی که لاغر هستند بیشتر ورزش‌های هوازی، ایروبیک‌ و دوهای استقامت به درد آنها می خورد.

ارسال نظر