کد خبر : 3499

افزایش اعتبارات عمران شهری بوشهر/ لزوم رفع مشکلات بافت تاریخی بوشهر

افزایش اعتبارات عمران شهری بوشهر/ لزوم رفع مشکلات بافت تاریخی بوشهر

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: در سال جاری شاهد افزایش اعتبارات عمران شهری بوشهر هستیم.

به گزارش "بوشهر 24 "به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالخالق برزگرزاده صبح یکشنبه در نشست با استاندار و شهردار بوشهر اظهار داشت: اعضای شورای شهر بوشهر از همه توان و ظرفیت‌ها برای خدمات‌دهی بهتر و بیشتر به مردم استفاده می‌کنند و هیچ فرصتی را هدر نخواهیم داد.

وی با اشاره به فعالیت شوراهای شهری به عنوان پارلمان‌های شهری، ادامه داد: شورای شهر ارتباط نزدیک و مستقیمی با مردم دارند و موضوعات مطرح شده از سوی مردم را به شهردار و دیگر مسئولان اجرایی منتقل می کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر از افزایش اعتبارات عمران شهری بوشهر خبر داد و اضافه کرد: شرایط مناسبی برای توسعه شهری مرکز استان ایجاد شده است که امیدواریم شاهد توسعه هر چه بیشتر بوشهر در ابعاد مختلف باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: همکاری ها و حمایت‌های استاندار بوشهر شرایط مناسبی را برای ارائه خدمات مناسب به مردم ایجاد کرده است و امیدواریم با تعامل و همراهی همه مسئولان شاهد پیشرفت استان بوشهر باشیم.

برزگرزاده توسعه عمران شهری و رفع دغدغه‌های مردم را به عنوان اولویت‌های شورای شهر بوشهر عنوان کرد و بیان داشت: شورای شهر بوشهر برنامه‌ریزی خود را در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تنظیم کرده است.

رفع مشکلات بافت تاریخی بوشهر با جدیت پیگیری شود

یکی دیگر از اعضای شورای شهر بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در شهر بوشهر باید به آن توجه شود، مشکلات ساکنان مناطق جنوبی شهر بوشهر که باید برای توسعه امکانات در این منطقه از شهر تلاش بیشتری داشته باشیم.

زهرا رضایی ادامه داد: در حال حاضر در محلات جنوبی شهر بوشهر شاهد مشکلاتی همچون کمبود پارک‌های تفریحی، مشکلات زیرساخت‌های شهری، فاضلاب، آبرسانی و . . . هستیم که مسئولان باید برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی کنند.

وی همچنین خواستار تلاش برای رفع مشکلات بافت تاریخی بوشهر شد و افزود: باید طراحی مناسب و زیربنایی برای ساماندهی بافت تاریخی بوشهر صورت بگیرد تا به خواسته‌های مورد نظر خود در این بخش دست یابیم.

این عضو شورای شهر بوشهر به فرسودگی شبکه‌های آبرسانی بوشهر اشاره کرد و بیان داشت: حدود 30 درصد از آب در شبکه‌های آبرسانی بوشهر هدر می‌رود که باید برای رفع این مشکل تلاش شود.

شرکت‌های استان در توسعه بوشهر نقشی ندارند

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر نیز در این نشست بر لزوم رفع مشکلات بافت تاریخی بوشهر تاکید کرد و بیان داشت: مشارکت مردم در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید از این کار آغاز و با جدیت پیگیری شود.

اکبر شمسا به فعالیت دستگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ و پردرآمد در استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: از جمله این شرکت‌ها می‌توان به پارس جنوبی، پایانه‌های صادراتی نفت خام خارگ، گمرک، بندر و شرکت‌های بزرگ پتروشیمی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه این شرکت‌ها نقشی در عمران و توسعه بوشهر ندارند و باید از ظرفیت‌های این شرکت‌های برای توسعه هر چه بیشتر شهر بوشهر استفاده کنیم.

ارسال نظر