کد خبر : 356

گفت و گوی اختصاصی بوشهر۲۴ با دادستان بوشهر:

عکس های منتشر شده از جنایت خفاش شب ربطی به استان بوشهر ندارد

عکس های منتشر شده از جنایت خفاش شب ربطی به استان بوشهر ندارد

علی حسن پور در گفت و گو با" بوشهر۲۴" ، گفت: شایعه پراکنان برای صحت ادعای خود عکس های منتسب با جنابت خفاش شب منتشر کرده اند که ارتباطی با استان بوشهر و فقط برای اثرگذاری روانی بیشتر بر افکار عمومی انجام شده است.

بوشهر 24: چند روزی است شایعه ربوده شدن دختران بوشهری در فضای مجازی منتشر شده و پیام هایی با این عنوان پخش می شود: فاطمه بوستانی مدرسه پروین اعتصامی چند روز پیش ناپدید شده و حالا جنازه اش پیدا شده و ...

به گزارش "بوشهر24"، چند نکته جالب که در این زمینه وجود دارد اینست که طبق پیگیری های خبرنگار ما اصلا دانش آموزی با این نام در مدرسه راهنمایی پروین اعتصامی بوشهر محصل نیست.
دوم با اشراف کامل دستگاه امنیتی و اطلاعاتی کشور بر اطلاعات، ورود 9 نفر وهابی از مرزهای ایران به کشور به قصد ایجاد رعب و وحشت و سلب آسایش با تجهیزات لازم نظامی و نرم افزاری غیر ممکن است.
سوم اینکه پیام هایی نظیر همین پیام در استان های دیگر کشور هم منتشر شده و نمونه ی آن ها را می بینیم.
افراد در این شایعه پراکنی با به کار بردن نام افراد و اشخاص سعی در مستند جلوه نشان دادن آن واقعه دارند.
همه ما می دانیم که سرعت پراکنده شدن شایعه بیش از اخبار و رویدادهای دیگر است و می بینیم اخبار مربوط به این واقعه هم به سرعت و تند از طریق مجازی منتشر می شود.

سرعت انتشار شایعات از شبکه های اجتماعی موبایلی
گزارش "بوشهر24"، امروزه تقریبا از از هر خانواده یک نفر به نرم افزار واتس آپ دسترسی دارد که این امر باعث شده اخبار در کنار شایعات و جوک و ....به سرعت و در جامعه هدف بزرگی منتشر و تولید شود.
 بنا به گفته دادستان بوشهر خبر وجود خفاش شب و این باند در بوشهر کذب محض است و چنین کسی یا کسانی وجود خارجی ندارند و این خبر تنها شایعه ای بیش نیست.
علی حسن پور در گفت و گو با خبرنگار "بوشهر24"، افزود: شایعه پراکنان برای صحت ادعای خود عکس های منتسب با جنابت خفاش شب منتشر کرده اند که ارتباطی با استان بوشهر یا موارد مشابه ندارد و فقط برای اثرگذاری روانی بیشتر بر افکار عمومی انجام شده است.

در صورت دستگیری مجرمان  به مردم اطلاع رسانی می شود

حسن پور گفت: دادستانی بوشهراین مطالب را تکذیب می کند و این اخبار منتشر شده شایعه ای بیش نیستند که توسط افراد مختلف آگاهانه یا غیر آگاهانه منتشر می شود.
وی تصریح کرد: این مورد توسط پلیس فتا در حال پیگیری است که به محض تکمیل اطلاعات و دستگیری متهمان مراتب به مردم اطلاع داده می شود.
 دادستان بوشهر همچنین به آن دسته از افرادی که در ترویج چنین شایعاتی نقش دارند تذکر می دهد چنانچه به این رفتار ادامه دهند دستگاه قضایی برخورد لازم و قانونی را با آنان انجام خواهد داد.

ارسال نظر