کد خبر : 3774

عدم همخوانی فضای آکادمیک و علمی در دانشگاه ها با فضای صنعت استان بوشهر

عدم همخوانی فضای آکادمیک و علمی در دانشگاه ها با فضای صنعت استان بوشهر

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: فضای آکادمیک و علمی در دانشگاه های ما با فضای صنعتی همخوانی ندارد.

به گزارش بوشهر 24، مهدی یوسفی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ظهر امروز (25 شهریور)، در نشست با مسئولان بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به ضرورت توسعه اشتغال، تولید نیروی توانمند و متخصص در استان بوشهر گفت: فضای آکادمیک و علمی در دانشگاه های ما با فضای صنعتی همخوانی ندارد و لازم است که در این خصوص چاره اندیشی شود.

وی افزود: اشتغال نیروی بومی در شرکت ها و تاسیسات پارس جنوبی همواره مورد تاکید دولت بوده است و باید در زمینه تربیت نیروی متخصص هم در دانشگاه ها تدابیر لازم اندیشیده شود.

رحیم قاسمیه، رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر هم در این نشست گفت: با توجه به ظرفیت ها و امکانات موجود در استان بوشهر هم باید از ظرفیت نخبگان برای شکوفایی علمی و اقتصادی استان استفاده شود.

وی افزود: 56 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در نقاط مختلف استان بوشهر در حال فعالیت است که باید زمینه توسعه استان بر اساس این ظرفیت ها فراهم شود.

قاسمیه با بیان اینکه وضعیت اشتغال استان بوشهر با ظرفیت های صنعتی استان متناسب نیست، خاطر نشان کرد: توسعه منطقه پارس جنوبی فرصت بسیار خوبی است که از توان و ظرفیت نخبگان برای شکوفایی علمی و اقتصادی استان منجر شود./شبستان

ارسال نظر