کد خبر : 381

بازداشت عامل اصلی انتشار شایعه کذب خفاش شب در بوشهر

بازداشت عامل اصلی انتشار شایعه کذب خفاش شب در بوشهر

بوشهر۲۴: داستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: عامل اصلی انتشارشایعه ربودن زنان و دختران توسط خفاش شب دروغین در استان بوشهر که با این اقدام خود باعث ایجاد جو روانی و ناامنی دراین استان شده بود، دستگیر شد.

بوشهر24: داستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: عامل اصلی انتشارشایعه ربودن زنان و دختران توسط خفاش شب دروغین در استان بوشهر که با این اقدام خود باعث ایجاد جو روانی و ناامنی دراین استان شده بود، دستگیر شد.
 به گزارش "بوشهر24" ، علی حسن پور افزود: این فرد با 25 سال سن کارمند یکی از شرکت های بخش خصوصی در بوشهر و مدیر گروه یکی از شبکه های اجتماعی (فیس بوک) در بوشهر است که 40هزار عضو فعال دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع با اقدام خوب و بموقع پلیس فتا( فضای تبادل اطلاعات) فرماندهی انتظامی استان بوشهر وی را دستگیر و هم اینک در بازداشت به سر می برد.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر ادامه داد: درتحقیقات اولیه از این متهم ضمن اعتراف به انتشار و درج این مطلب غیر واقعی و کذب در صفحه اجتماعی خود عنوان داشته در انتشار این مطالب فکر عواقب کار خود را نمی کرده است.

حسن پور گفت: این فرد در بازجویی اعتراف کرده است تصویری که در کنار این مطالب بارگذاری و منتشر کرده است مربوط به تصادف خانمی در خارج از کشور است.

وی با بیان این که عامل انتشار شایعه خفاش شب با عذرخواهی از مردم از اقدام خود اظهارندامت کرده است افزود: براساس ماده 18 قانون جرایم رایانه ای اقدام وی نشر اکاذیب به منظور تشویش اذهان عمومی است.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر یادآورشد: در صورت اثبات موضوع در مرجع قضایی قانون گذار سه ماه و یک روز تا دو سال زندان و جزای نقدی برای چنین جرمی پیش بینی کرده است.

وی گفت: هم اینک پرونده قضایی عامل اصلی شایعه خفاش شب در یکی از شعبه های دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر در دست رسیدگی است.

در هفته های اخیر شایعاتی از طریق اینترنت و صفحه های اجتماعی و پیامک تلفن همراه مبنی بر ربودن دختران و زنان توسط خفاش شب و اعضای برخی فرقه های مذهبی انحرافی در سطح شهرهای استان بوشهر منتشر و باعث نگرانی مردم و خانواده ها شده بود. / ایرنا

ارسال نظر