کد خبر : 3825

نان های بوشهر همچنان بی کیفیت/حسرتی که در دل مردم مانده است!

 نان های بوشهر همچنان بی کیفیت/حسرتی که در دل مردم مانده است!

در حالی که در زمان گران شدن قیمت نان در بوشهر استاندار وقت از ارتقاء کیفیت آن سخن به میان آورد اما پس از گذشت چند سال نه تنها کیفیت نان بهتر نشده بلکه گاها تنزل نیز یافته است.

بوشهر 24: در حالی که در زمان گران شدن قیمت نان در بوشهر استاندار وقت از ارتقاء کیفیت آن سخن به میان آورد اما پس از گذشت چند سال نه تنها کیفیت نان بهتر نشده بلکه گاها تنزل نیز یافته است.

در این بین برخی نانوایان توپ را به زمین مسئولین انداخته و بی کیفیتی آرد تحویلی را یکی از دلایل مهم کیفیت پایین نان های تولیدی در بوشهر می دانند.

از طرفی مسئولین بوشهر هر از چند گاهی با تعطیلی برخی نانوایی ها از برخورد قاطع با نانوایان کم فروش و متخلف سخن به میان آورده و بعضی اوقات غیربومی بودن و گاهی نیز عدم آموزش لازم به نانوایان را از دلایل نامرغوب بودن کیفیت نان در شهر و استان بوشهر عنوان می کنند.

متاسفانه در کشمکش بین مسئولین و اتحادیه نانوایان تنها مردم بوشهر هستند که کیفیت نامرغوب نان آنان را آزار می دهد و هر بار با سفر به خارج از استان، با مقایسه نان های تولیدی در داخل بوشهر و خارج از استان انگشت به دهان در حسرت نان های مرغوب سایر شهرستان های کشور می مانند.

اگرچه سال هاست مسئولین و نانوایان بوشهری بر سر مقصر اصلی بی کیفیتی نان های این شهر با هم اختلاف نظر دارند اما تاکنون مشاهده نشده این اختلاف نظرها در نقطه ای مشترک به راهکاری برای رفع مشکلات موجود و در نتیجه ارتقای نان های تولیدی در استان تبدیل شود و در این بین تنها چیزی که مشاهده شده افزایش قیمت نان در مقاطع مختلف بوده است.

به هر حال؛ این روزها نان بوشهر اصلا مرغوب نیست و مردم در انتظار بهبود کیفیت آن هستند.

این که نانوایان مقصر بی کیفیتی نان هستند یا مسئولین آرد مناسب در اختیار آنان قرار نمی دهند مشکلی از شهروندان این شهر رفع نمی کند بلکه تنها زمانی مشکلات مردم حل می شود که با تفاهم و همدلی مسئولین از فرمانداری گرفته تا اداره غلات، بازرگانی، تعزیرات، استانداری، اتحادیه نانوایی ها و سایر ادارات مربوطه در کنارهم و نه در مقابل یکدیگر بنشینند و برای رفع مشکل بی کیفیتی نان بوشهر چاره اندیشی کنند./ بوشهر نیوز

ارسال نظر