کد خبر : 3907

همزمان با سراسر کشور

زنگ مهر در مدارس بوشهر نواخته شد

 زنگ مهر در مدارس بوشهر نواخته شد

در آیینی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، امام جمعه بوشهر و جمعی از مسئولان، زنگ مهر در دبیرستان دخترانه زینبیه بوشهر نواخته شد.

به گزارش بوشهر 24، در این آیین که صبح امروز برگزار شد، علاوه بر سخنرانی مسئولان، دانش‌آموز در مراسمی با عبور از زیر قرآن راهی کلاس درس شدند.

امام جمعه بوشهر در این آیین با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: یاد و خاطره جوانانی که هشت سال برای ایران اسلامی جنگیدند و عزت و اقتدار را برای کشور به ارمغان آوردند هیچگاه از ذهن تاریخ پاک نمی شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری اظهار کرد: جوانان امروز باید با ارزشهای دفاع مقدس آشنا شوند تا در سنگر علم و دانش در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

صفایی بوشهری افزود: آموزش و پرورش برای بازسازی، نوسازی، فرهنگ دینی، توسعه کرسیهای آزاد اندیشی، تولید علم و توسعه فرهنگسراها نیازمند کمک ویژه مسئولان و خیران است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش توجه به تقویت ایمان و تقوا در بین دانش‌آموزان را نیز در برنامه خود دارد و تنها به تربیت تک بعدی بسنده نمی‌کند.

حمیدرضا کفاش تاکید کرد: تقویت ایمان و تقوا در بین دانش‌آموزان یک اصل مهم است که معلمان در مدارس باید به آن توجه ویژه داشته باشند.
وی گفت: برای رسیدن به جریان علمی و تربیتی باید فعالیت‌های علمی در کنار فعالیت‌های اخلاقی و فرهنگی طراحی شوند.

لازم به ذکر است امروز 180 هزار و 734 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در هشت هزار و 604 کلاس درس در قالب دو هزار و 184مدرسه در این استان سال تحصیلی جدید را در استان بوشهر آغاز کردند.

برای سال تحصیلی جدید در این استان 2هزار دانش آموز متوسطه دوم، فنی و حرفه‌ای و کاردانش 11 هزار نفر و 900 دانش‌آموز نیز در مدارس استثنایی و 101هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی، 27هزار و 500 دانش آموز مقطع متوسطه اول ثبت‌نام کردند.

در ادامه این آیین زنگ مهر همزمان با سراسر کشور در دبیرستان دخترانه زینبیه بوشهر نواخته شد و دانش‌آموزان طی یک برنامه خاص و گذر از زیر قرآن راهی کلاس‌های درس شدند.

شعار امسال هفته بازگشایی مدارس «ماه مهر است و فرهنگ سال عزم و جهاد است» « فصل تدبیر و امید رویش اقتصاد است» است./ تسنیم

ارسال نظر