کد خبر : 3911

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

180 هزار دانش‌آموز در استان بوشهر راهی کلاس درس شدند

180 هزار دانش‌آموز در استان بوشهر راهی کلاس درس شدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: همزمان با سراسر کشور، در استان بوشهر نیز زنگ مهر به صدا درآمد و 180 هزار و 734 دانش‌اموز راهی کلاس درس شدند.

اصغر حصیری صبح امروز در مراسم بازگشایی مدارس در بوشهر  با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان اظهار داشت: شما آینده ساز مملکت هستید و امروز روزی فراموش نشدنی برای شماست چرا که یک گام دیگر برای کسب تعلیم و تربیت بر می‌دارید.

وی افزود: استان بوشهر با اقدامات انجام گرفته از مدت‌ها قبل آماده بازگشایی مدارس بود و تمهیدات لازم برای یک سال پرتلاش برای دانش‌‎آموزان اندیشیده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: امروز 180 هزار و 734 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در هشت هزار و 604 کلاس درس در قالب 2 هزار و 184 مدرسه در این استان سال تحصیلی جدید را در استان بوشهر آغاز کردند.

حصیری یادآور شد: برای سال تحصیلی جدید در این استان 2 هزار دانش آموز متوسطه دوم، فنی و حرفه‌ای و کاردانش 11 هزار نفر و 900 دانش‌آموز نیز در مدارس استثنایی و 101 هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی، 27 هزار و 500 دانش آموز مقطع متوسطه اول ثبت‌نام کردند.

امام جمعه بوشهر نیز در این آیین گفت: علم و فناوری مهم‌ترین زیرساخت توسعه و پیشرفت کشور است و اگر نظامی به دنبال اقتدار و استقلال کامل است باید در این مسیر گام بردارد.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری اضافه کرد: اگر علم و فناوری در فضای فرهنگی، معنوی و الهی باشد قطعا این مجموعه توان شگرفی به نظام می‌دهد.

وی با تاکید بر داشتن آموزش و پرورشی قوی متذکر شد: توجه به آموزش و پرورش و به ویژه دانش‌آموزان باعث شکوفایی کشور در عرصه علم و فناوری می‌شود.

شعار امسال هفته بازگشایی مدارس «ماه مهر است و فرهنگ سال عزم و جهاد است» «فصل تدبیر و امید رویش اقتصاد است» است.

ارسال نظر