کد خبر : 3922

دستگیری 4 شکارچی حرفه ای بوشهر در لرستان

دستگیری 4 شکارچی حرفه ای بوشهر در لرستان

بوشهر24: 4 صیاد حین زنده گیری پرندگان شکاری در لرستان دستگیر شدند.

بوشهر24: 4 صیاد حین زنده گیری پرندگان شکاری در لرستان دستگیر شدند.
به گزارش "بوشهر24"، مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در پی گشت و کنترل یگان سیار اداره کل حفاظت محیط‌زیست لرستان در مناطق تحت مدیریت، این صیادان سودجو که از استان بوشهر برای شکار پرندگان شکاری کمیاب شاهین، بحری وبالابان به لرستان آمده بودند حین زنده گیری پرندگان شکاری دستگیر شدند.
آقای فتحی بیرانوند افزود: از این متخلفان یک بهله شاهین بحری، دو قطعه قمری (یا کریم) و تور مخصوص زنده‌گیری شاهین کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه صیادان متخلف با زنده گیری این پرندگان شکاری کمیاب اقدام به فروش آنها به شیوخ عرب منطقه می‎کنند گفت: پرونده این چهار صیاد متخلف برای برخورد قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان خرم‎آباد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی (کوهستانی بودن) لرستان محل امنی برای زیست پرندگان شکاری کمیاب مهاجر و بومی است افزود: تعداد قابل توجهی از این پرندگان در استان وجود دارد.
آقای فتحی بیرانوند گفت: طمع شکارچیان غیرمجاز که این پرندگان را برای شیوخ عرب منطقه قاچاق می‎کنند باعث شده است که تعداد این گونه‎های کمیاب رو به کاهش بگذارد و هر ساله شاهد حضور شکارچیان غیرمجاز از استان بوشهر در لرستان باشیم. /واحد مرکزی خبر

ارسال نظر