کد خبر : 4002

بازگشت آرامش به بوشهر؛ با تمکین شورا از خواسته مردم

بازگشت آرامش به بوشهر؛ با تمکین شورا از خواسته مردم

یکصد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر بوشهر با حضور شهردار و همه اعضای شورا بار دیگر تشکیل شد، تا این شهر بعد از مدت ها اختلافات شورا با شهرداری رنگ آرامش را به خود ببیند.

به گزارش بوشهر 24، در هفته های گذشته علی رغم خواسته های مردم، رابطه شورای اسلامی و شهرداری بوشهر بنا به دلایلی که چندان برکسی پوشیده نیست شکرآب شد تا با برخی تصمیمات عجولانه و دون شان اعضای شورا، سرنوشت این شهر تاریخی را با خطری جدی مواجه سازند که اگر دخالت استاندار، و تمکین همان اعضا به خواسته های مردم نبود تا مدت ها سرنوشت بوشهر در هاله ای از ابهام قرار می گرفت.

اتفاقاتی که عامل اصلی آن برخی لجبازی ها عنوان گردید و حتی کار را به جایی کشانید که برخی اعضا بدون لحاظ نمودن نظر تمامی اعضای شورای شهر، صندلی همیشگی شهردار که در مجاورت رئیس شورا قرار داشت را از وی گرفته و خواستند تا او به پایین جلسه منتقل شود.
همین موضوع کافی بود تا سعید آزادشهرکی که خود با آرای اکثریت همین شورا سکان شهرداری بندر بوشهر را به دست گرفته بود، این اقدام شورا را نوعی اهانت تلقی کرده و بدون هیچ واکنشی جلسه را ترک نماید.
این کشمکش ها به مرور و با رسانه ای شدن اختلافات شورا با شهرداری، سبب بروز برخی نگرانی ها در سطح شهر شد، تا مردمی که اعضای شورا را برای انجام کارهای بزرگ به ساختمان امیریه فرستاده بودند، حال حاشیه سازی های بی ارزش برخی نمایندگان خود را به نظاره بنشینند.


شورای شهر بوشهر


سفارش های مکرر دلسوزان استان، بزرگان شهر و مردم فهیم بوشهر که منافع و مصالح شهر خود را در معرض خطری جدی می دیدند، به همراه ورود استاندار و کدخدامنشی وی در این داستان، سرانجام نتیجه داد و ظاهراً اعضای مخالف شورا که با شهردار سر ناسازگاری داشتند، با تمکین از دغدغه ها و خواسته های مردم، بار دیگر آرامش را به شهر خود باز گرداندند.

 

شورای شهر بوشهر

در پایان هفته بار دیگر جلسه شورای اسلامی شهر با حضور همه اعضا تشکیل شد و سعید آزاد شهرکی نیز به عنوان شهردار در جایگاه همیشگی خود قرار گرفت تا اختلافات فتنه گونی که می رفت سرنوشت مردم یک شهر را به بازی بگیرد فعلاً رنگ ببازد.

امید می رود همه مسئولان، در هر سطحی که قرار گرفته اند به دور از هر گونه حاشیه و پرداختن به اختلافات بی ارزش، تنها در مسیر منافع و مصالح مردم گام بردارند و با ایجاد اتحاد و همدلی زمینه پیشرفت و توسعه را فراهم سازند. / استان نیوز

ارسال نظر