کد خبر : 4159

موج تفنگ کُشان به استان بوشهر رسید/خاکسپاری سلاح در دشتی

موج تفنگ کُشان به استان بوشهر رسید/خاکسپاری سلاح در دشتی

بوشهر24: شکارچیان روستای سهو از توابع شهرستان دشتی در استان بوشهر در اقدامی با شکوه و قابل تقدیر سلاح شکاری خود را برای حفاظت ، ماندگاری و کمک به تکثیر گونه های در حال نابودی حیات وحش منطقه به زمین گذاردند.

بوشهر24: شکارچیان روستای سهو از توابع شهرستان دشتی در استان بوشهر در اقدامی با شکوه و قابل تقدیر سلاح شکاری خود را  برای  حفاظت ، ماندگاری و کمک به تکثیر  گونه های در حال نابودی حیات وحش منطقه  به زمین گذاردند.

به  گزارش "بوشهر24"، اهالی روستای سهو از توابع شهرستان دشتی  استان بوشهر برای حفاظت از محیط زیست  در اقدامی خودجوش کلیه سلاح های شکاری خود را بر زمین گذاردند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره گفت: در این اقدام باشکوه اهالی محترم روستای سهو برای  حفاظت ، ماندگاری و کمک به تکثیر  گونه های در حال نابودی حیات وحش منطقه  اقدام به چنین حرکت قابل تقدیری نمودند.

تفنگ کشان در سهو دشتی

حسین دلشب در ادامه ضمن اشاره به اینکه  به دلیل شکار  مداوم و غیر مجاز ، گونه هایی نظیر کبک ، تیهو، کل ، بز، قوچ ، میش و ... در این منطقه  به شدت با خطر انقراض مواجه شده بودند افزود:

این اقدام بصورت کاملا مردمی و خودجوش انجام شد و اهالی این روستا یکی از اهداف مهم خود را اشاعه فرهنگ زیست محیطی و ارتقاء فرهنگ نسل حاضر عنوان نمودند.

تفنگ کشان در سهو دشتی

وی با تشکر از اهالی روستای سهو از کلیه شکارچیان دعوت نمود برای تداوم حیات، و دفاع از محیط زیست و  طبیعت ایران  سلاح های شکاری خود را زمین گذارده و همیار محیط زیست شوند.

حسین دلشب  تاکید کرد: این حرکت زیبا و با ارزش، در نوع خود بی نظیر و در دفتر ایام  ثبت خواهد شد و همواره از این عزیزان به عنوان نمونه های تاثیر گذار، الگو و سرمشق دیگر فزرندان این آب و خاک  ، در حفاظت از گونه های زیست محیطی یاد خواهد شد.

ارسال نظر