کد خبر : 4296

فرماندار دشتستان گفت:

45 پروژه عمرانی دربخش آبپخش در دست اجراست

45 پروژه عمرانی دربخش آبپخش در دست اجراست

فرماندار دشتستان گفت: 45 پروژه درسال جاری در بخش آبپخش دردست اجراست که 19 پروژه آن با اعبتار 30 میلیارد ریال درحوزه های آموزشی، فرهنگی و ورزش است.

به گزارش بوشهر 24، ارسلان زارع روز پنجشنبه درجمع مدیران بخش آبپخش گفت: این بخش دارای ظرفیت های ارزشمند از جمله در زمینه منابع انسانی است و مردم این بخش همواره برای اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی ایران و حفظ دستاوردهای نظام کوشا و فعال بوده اند.

وی اضافه کرد: آبپخش یکی از ظرفیت های مهم دشتستان و استان بوشهر از لحاظ وجود منابع انسانی بالا و قطب کشاورزی به شمار می آید.

زارع ادامه داد: وجود یک میلیون و200 هزار اصله نخل که به لحاظ کیفیت و بهره وری نیز میزان برداشت بالایی دارد از ویژگی های مهم این بخش است.

وی بیان کرد: مسائل و مشکلات این بخش مد نظر مسوولان است و دولت تدبیر و امید نیز دراین منطقه تکمیل طرح های نیمه تمام را دردستور و اولویت کاری خود کار قرار داده است.

فرمانداردشتستان ادامه داد: به اعتبارات عمران شهری آبپخش نیز فراتر از شاخص ها توجه شده و موضوع سند دار کردن زمین های بخش پیگیری وامید داریم درسال جاری حل شود.

زارع اظهار کرد: موضوع لایروبی زهکشی ها نیز به دلیل اعتبار بالای مورد نیاز از محل اعتبارات ملی از سوی دستگاه های مرتبط درحال پیگیری است.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر در این نشست گفت: با وجود نخیلات و مراکز مختلف کشاورزی و اراضی آبپخش می توان با یک برنامه ریزی دقیق و دانش بنیان متناسب با ظرفیت های سرزمینی یک سند چشم انداز توسعه ای برای منطقه نوشت و با ایجاد صنایع تبدیلی به یک منطقه ویژه کشاورزی تبدیل شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: استان بوشهر همه شاخص های پیشرفت هم در حوزه نفت وگاز و هم کشاورزی را داراست و به عنوان پایتخت انرژی ایران می طلبد که مسوولان با نگاه ویژه و برنامه ریزی دقیق به همه مناطق استان توجه خاص داشته باشند.

وی اضافه کرد: مسوولان با وجود ظرفیت های انسانی و ارزشمند، مردمی بسیار شریف و تاریخ بزرگ منطقه آبپخش، مشکلاتی که درآن وجود دارد را برطرف کنند و این منطقه را به جایگاه در خور خودش و درفضای استان و حتی ملی و فراملی ارتقا و توسعه دهند.

امام جمعه بوشهربیان کرد: علمای بزرگی همچون آیت الله مهدوی از افتخارات مردم این منطقه است و تاریخ و منابع انسانی غنی این منطقه را دراستان بوشهر در یک شاخص ویژه قرار داده است.

صفایی بوشهری گفت: با وجود این که در طول انقلاب اسلامی کارهای بسیار خوبی در این منطقه انجام گرفته ولی مردم این بخش لیاقت خیلی بیشتر از اینها را دارند ومسوولان هم تلاش و توجه بیشتری در توسعه و عمران و آبادی این منطقه داشته باشند.

وی گفت: آبپخش می تواند یک منطقه استراتژیک در حوزه کشاورزی برای استان بوشهر باشد و با یک برنامه ریزی دقیق و احداث صنایع کشاورزی یک منطقه بسیار پردرآمد برای خود مردم منطقه شود.

امام جمعه بوشهر اظهارکرد: فروش مستقیم خرما طبیعی ترین کار است که باید صنایعی کنار این نخیلات باشد تا محصولات را تبدیل کند که این امر علاوه بر درآمدزدایی باعث اشتغال زایی در منطقه نیز خواهد شد.

وی اضافه کرد: موضوع مشکل های زمین منطقه با نشست های مسوولان و مردم با یکدیگر و با دید قانونمندی و جهادی حل شود.

امام جمعه آبپخش نیز خواستار ارتقای نمایندگی آموزش و پرورش به اداره، حل مشکل سند زمین های مسکونی آبپخش و اسقرار نمایندگی سازمان تبلیغات اسلامی و لایروبی زهکش ها در منطقه شد.

حجت الاسلام خداداد رضایی ضمن تشکر از دولت و مسوولان در خرید تضمینی خرمای سال گذشته از کشاورزان منطقه خواستار برنامه ریزی و تدبیر دولت برای ساماندهی بازار خرمای سال جدید از کشاورزان شد. / ایرنا

ارسال نظر