کد خبر : 4391

سردار حیدر عباس زاده در صبحگاه مشترک گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

برخورد قانونی و قاطع نیروی انتظامی یکی از عوامل کاهش جرائم در بوشهر

برخورد قانونی و قاطع نیروی انتظامی یکی از عوامل کاهش جرائم در بوشهر

بوشهر 24: پلیس با تلاش شبانه روزی در استان بوشهر و تسلط بر فضا و مشارکت مردم نقش ارزنده ای در برقراری امنیت و آرامش مردم داشته است

بوشهر 24: برخورد قانونی و قاطع نیروی انتظامی یکی از عوامل کاهش جرائم در بوشهر بوده است.

به گزارش بوشهر 24، سردار حیدر عباس زاده در آیین صبحگاه مشترک گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در بوشهر در بخشی از صحبتهای خود به موضوع جرائم خشن پرداخت و ضمن اشاره به کاهش این جرائم نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بوشهر افزود: در این مدت کشفیات این جرایم 112درصد بوده که 81 درصد آن مربوط به سال جاری و 31درصد مربوط به پارسال است.

وی یکی از عوامل کاهش جرائم از جمله قتل را برخورد قانونی و قاطع نیروی انتظامی دانسته و از کاهش 13 درصدی آن گفت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر یادآورشد: در مدت یادشده سرقت های مسلحانه 50درصد و سرقت به عنف54 درصد کاهش یافته اما آمار تیراندازی ها همانند پارسال بوده است.

عباس زاده اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون آمار سرقت های مسلحانه بانک و طلافروشی دراستان بوشهر منفی است.

وی گفت: کاهش مولفه های جرایم خشن و کشفیات قابل قبول این جرایم درسال جاری بیانگر توجه ویژه پلیس به اقدامات پیشگیرانه و افزایش قدرت علمی کشف جرایم در استان بوشهر است.

سردار عباس زاده افزود: ازجمله اقدامات پلیس دربخش امنیتی انتظامی استان بوشهر از ابتدای امسال تاکنون کاهش 11 درصدی وقوع و کشفیات 102درصدی سرقت ها است که 70 درصد آن مربوط به سال جاری و 32درصد مربوط به پارسال است.

وی ادامه داد: درمقابله با پدیده شوم موادمخدر نیز دوتن و550 کیلوگرم کشفیات مواد مخدر دراین مدت دراستان بوشهر انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: دراین مدت کشفیات سلاح های جنگی وغیرمجاز 11درصد افزایش و قاچاق سوخت و کالا به ترتیب 60 و 63درصد افزایش کشفیات درعملکرد پلیس استان بوشهر ثبت و ضبط شده است.

عباس زاده افزود: بررسی های میدانی و نظرسنجی ها حکایت از ارتقای سطح امنیت بین مردم استان بوشهر دارد.

 

سردار عباس زاده با اشاره به توجه ویژه نیروی انتظامی به فضای مجازی یادآور شد: عملکرد پلیس استان بوشهر درسایت های مجازی نیز با شناسایی سایت های مجرمانه و برخورد با جرایم رایانه ای مالی، اخلاقی، کلاهبرداری و مزاحمت های اینترنتی جدی بوده طوری که دراقدامات پیشگیرانه پیگیری و کشف، رشد قابل توجهی داشته است

عباس زاده ادامه داد: درحوزه نظم و انضباط ترافیکی میانگین تصادفات فوتی درحوزه درون و برون شهری از ابتدای امسال در استان بوشهر هشت درصد کاهش داشته است این درحالی است که پارسال نیز دراین بخش 13درصد کاهش ثبت شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر یادآورشد: درحوزه درون و برون شهری دربخش فرهنگ ومهندسی ترافیک اقدامات بسیار برجسته ای توسط پلیس راهور و اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است.

وی گفت: هفته نیروی انتظامی امسال با شعار پلیس، تلاش جهادی وکارآمدی اقتدار آغاز شده وهمه بایستی تلاش کنند مقتدرتر و کارآمدتر برای امنیت اقتصادی، اجتماعی، ترافیکی و فرهنگی جامعه عمل کنند.

عباس زاده افزود: پلیس با تلاش شبانه روزی در استان بوشهر و تسلط بر فضا و مشارکت مردم نقش ارزنده ای در برقراری امنیت و آرامش مردم داشته است به گونه ای که وضعیت امنیتی، اجتماعی، ترافیکی و انتظامی استان به لطف خدا درهمه شاخص ها روند موفقی را طی کرده است.

ارسال نظر