کد خبر : 4503

طرح مطالعاتی مقاوم سازی 700 مدرسه در کشور اجرا شده است

طرح مطالعاتی مقاوم سازی 700 مدرسه در کشور اجرا شده است

مدیربخش مقاوم سازی و بازسازی پژوهشکده سوانح طبیعی کشور گفت: طرح مطالعاتی مقاوم سازی 700 مدرسه مربوط به 23استان کشور و 140 تقاطع و پل در گستره تهران اجرا شده است.

به گزارش بوشهر 24، به مرتضی جعفری  افزود: طرح مطالعاتی مقاوم سازی ابنیه های فنی و ساختمانی مدارس و پل و تقاطع تهران از سال 1385 آغاز شده و سال قبل به پایان رسیده که اکنون مراحل اجرایی آن در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: اکنون طرح مطالعاتی مقاوم سازی ساختمانهای دستگاههای اجرایی ومنازل مسکونی در دست تهیه است که با اجرای آنها می توان در سوانح خسارتها را به حداقل رساند.

جعفری در خصوص طرح جامع خطرپذیری کشور گفت: طرح جامع خطر پذیری استان مرکزی در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی 22 مهرماه رونمایی می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در استان بوشهر هر سال شاهد وقوع حوادثی مثل سیل، زلزله و خشکسالی هستیم هم اکنون طرح مطالعاتی جامع خطرپذیری در این استان در حال اجرا است.

مدیر بخش مقاوم سازی و بازسازی پژوهشکده سوانح طبیعی با اشاره به اینکه اولویت طرح خطرپذیری با استان تهران است ،افزود: برای تدوین این طرح در استان تهران در حال رایزنی هستیم که قرار است به تفکیک هر شهرستان در این استان طرح جامع خطرپذیری سوانح بلایای طبیعی تدوین شود.

جعفری افزود: با تدوین این طرح مسوولان بیشتر با جزییات خطرات سوانح طبیعی آشنا می شوند و راهکارهای لازم برای پیشگیری از این حوادث ارایه می شود.

وی خاطر نشان کرد: طرح جامع خطر پذیری به عنوان یک زیرساخت اصلی در برنامه استراتژیک دردستور کار قرار دارد و طبق آن برنامه ریزی لازم صورت می گیرد.

مدیر بخش مقاوم سازی و بازسازی پژوهشکده سوانح طبیعی گفت: طرح جامع خطرپذیری ضمن اینکه پاسخگوی مقابله با حوادث و بلایای طبیعی است به مشکلات و سوانح طبیعی نیزبه طوراضطرار در کوتاه مدت پاسخ می دهد./ ایرنا

ارسال نظر