کد خبر : 4515

راه‌اندازی قرارگاه مدیریت بحران‌های احتمالی هسته‌ای در بوشهر

راه‌اندازی قرارگاه مدیریت بحران‌های احتمالی هسته‌ای در بوشهر

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: قرارگاه رافع در استان بوشهر راه‌اندازی شده که این قرارگاه با هدف توانمندسازی استان بوشهر در مدیریت بحران هسته‌ای فعالیت خواهد کرد.

به گزارش بوشهر 24، شاپور رستمی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر برای برگزاری هفته ایمنی در برابر زلزله آماده است، اظهار داشت: برنامه‌های مختلفی برای این هفته در نظر گرفته شده که این برنامه‌ها از فردا آغاز خواهد شد.
 
وی بیان کرد: برپایی نمایشگاه دستاوردهای کارگروه امداد و نجات مدیریت بحران، همایش بیمه، مانورهای مختلف در نقاط مختلف استان و دیگر ویژه برنامه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در استان بوشهر است.
 
معاون استاندار بوشهر گفت: برای مقابله با بلایای طبیعی، آموزش از نکات مهم و مورد تاکید ماست به همین دلیل همواره بر آموزش مقابله با بلایای طبیعی تاکید داشته و داریم.با توجه به وقوع حوادث غیرمترقبه در استان بوشهر، در صورت آموزش لازم به اقشار مختلف مردم، شاهد کاهش خسارات ناشی از این حوادث خواهیم بود.
 
رستمی، حوادث پرتوی را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر افتخار میزبانی از نخستین نیروگاه اتمی کشور دارد بروز حوادث پیرامون این مرکز انرژی از جمله حوادث پرتوی باید پیش‌بینی کرد.در همین راستا قرارگاه رافع در استان بوشهر راه‌اندازی شد که این قرارگاه با هدف توانمندسازی استان بوشهر در مدیریت بحران هسته‌ای فعالیت خواهد کرد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز در این نشست گفت: 40 نفر از امدادگران در کلاس‌های آموزشی مقابله با بحران هسته‌ای شرکت کرده‌اند که مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر هنوز گواهینامه شرکت در این دوره صادر نکرده‌اند.
 
عبدالکریم شعبانزاده با تاکید بر اهمیت دادن به شرایط اضطراری در بحران‌های مختلف افزود: با توجه به اینکه استان بوشهر افتخار میزبانی نیروگاه اتمی دارد برای مواقع و شرایط بحرانی، باید مکانی برای اسکان اضطراری حوادث هسته‌ای دراین استان ایجاد شود.
 
شعبان‌زاده با تاکید بر تعیین مکان مناسب برای ایجاد اسکان شرائط اضطراری هسته‌ای افزود: مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر برای تعیین مکان مناسب ساخت اردوگاه اضطراری، مشاوره لازم را ارائه دهند./ فارس

ارسال نظر