کد خبر : 4744

دو لنج بوشهر در نزدیکی کویت غرق شدند/ جستجو برای یافتن 6 سرنشین ادامه دارد

دو لنج بوشهر در نزدیکی کویت غرق شدند/ جستجو برای یافتن 6 سرنشین ادامه دارد

بوشهر 24: دو لنج باربری که از بندر بوشهر به مقصد کویت در حرکت بودند، به دلیل طوفان های دریایی غرق شدند./ این دو شناور 12 سرنشین داشته و حبوبات و علوفه حمل می کردند.

به گزارش بوشهر 24، دو لنج باربری که از بندر بوشهر به مقصد کویت در حرکت بودند، به دلیل طوفان های دریایی غرق شدند.
یک منبع آگاه با اعلام این خبر اظهار داشت: این شناورها ساعت 3 بامداد جمعه در نزدیکی کویت گرفتار توفان های دریایی شده و غرق شدند.

وی افزود: یکی از شناورها به شماره 15491 به ناخدایی موسی دشتی حامل خشکبار و بخاری از بندر بوشهر به سمت کویت در حرکت بود که در 25 مایلی این کشور دچار سانحه شد، اما با حضور امدادگران دریایی، سرنشینان ان از آب گرفته شدند. هرچند لنج و محموله آن در دریا غرق شده است.

این منبع آگاه ادامه داد: همچنین لنج دیگری به شماره 16975 به ناخدایی ح- ل که از بوشهر به مقصد کویت بوده، بامداد جمعه در 30 مایلی این کشور ناپدید شده که به دلیل مشخص نبودن وضعیت شناور و سرنشینان آن تا شنبه شب، احتمال غرق شدن آن تقویت شده است.

در همین راستا محمد راستاد گفت: دو فروند لنج باری روز 25 مهر بندر بوشهر را به مقصد کویت ترک کردند که این دو شناور در20 مایلی سواحل کویت در آبهای خلیج فارس غرق شدند.

به گفته وی، این دو شناور 12 سرنشین داشته و حبوبات و علوفه حمل می کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به این که این حادثه در نزدیکی مرکز تجسس و نجات بندر امام در استان خوزستان رخ داد یک فروند شناور ناجی هفت به منطقه اعزام شد که موفق به نجات شش نفر از سرنشینان یکی از لنج ها شد.

راستاد ادامه داد: سرنشینان شناور دیگر مفقود شده اند و جستجو از طریق یک فروند بالگرد و شناور ناجی که از بندر بوشهر به منطقه اعزام شده است، همچنان ادامه دارد.

وی گفت: به دلیل شرایط نامساعد جوی در روزهای گذشته امکان جستجو با بالگرد فراهم نبود اما با مساعد شدن شرایط از امروز یکشنبه عملیات جستجو با بالگرد اعزامی از بندر بوشهر آغاز شده است.

راستاد افزود: تلاش برای یافتن سرنشینان لنج باری غرق شده ادامه خواهد یافت.

 

ارسال نظر