کد خبر : 48

تعداد متولدین فروردین ماه ۹۳ در استان بوشهر

تعداد متولدین فروردین ماه ۹۳ در استان بوشهر

بوشهر ۲۴: استاندار بوشهر گفت: استفاده بیشتر از توانمندی و قابلیت زنان در اداره امور جامعه از سیاست های دولت تدبیر و امید است.

بوشهر ۲۴: استاندار بوشهر گفت: استفاده بیشتر از توانمندی و قابلیت زنان در اداره امور جامعه از سیاست های دولت تدبیر و امید است.

به گزارش " بوشهر ۲۴" به نقل از ایرنا؛ مصطفی سالاری، در جشن ولادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت روز زن افزود: توانمندی بانوان منحصر به تصدی مناصب اداری نیست و می توان در جایگاه های مختلف و درشرایط برابر از توانمندی زنان استفاده کرد.

وی اضافه کرد: حمایت از بانوان کارآفرین از برنامه های دیگر دولت تدبیر و امید است تا با این سیاست زنان قابلیت خود را دربخش های مختلف کارآفرینی نشان دهند و شایسته است این قشر از این موقعیت برای اثبات توانمندی های خود استفاده کند.

سالاری درباره تشکل های مردم نهاد گفت: برای تقویت حضور زنان درعرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی سازماندهی تشکل های مردم نهاد و تقویت این تشکل ها ضروری است، تشکل های مردم نهاد رابط بین گروه های مختلف مردم و دولت هستند به همین دلیل دولت تدبیر و امید بنا دارد از این تشکل ها برای ارتباط بیشتر با قشرهای مختلف مردم حمایت کند.

استاندار بوشهر گفت: نقش حلقه های منسجم در جامعه از سوی دولت قابل قبول است چون این تشکل ها پیام جامعه را با انسجام بیشتری به دولت منتقل می کنند به همین دلیل از بانوان می خواهیم در تاسیس سازمان های مردم نهاد فعال تر عمل کنند.

سالاری همچنین بر ضرورت همکاری و حمایت دستگاه های اجرایی از برنامه های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برای ارتقای جایگاه زنان در جامعه تاکید کرد.

استاندار بوشهر گفت: نقش و جایگاه زنان ازعهد باستان تا دوران معاصر که شامل پیروزی و تداوم انقلاب در همه عرصه های جمهوریت و اسلامیت قابل تقدیر و انکار ناپذیر است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر نیز گفت: از جمعیت یک میلیون و ۱۶۰هزار نفری استان بوشهر ۷۶هزار و ۲۰۴نفر زن و ۴۰هزار و ۲۲۲نفر مرد سادات هستند.

کیومرث صالحی نیا افزود: در ۲۷روز گذشته از سال ۹۳، یکهزار و ۴۳۹نفر متولد شده اند که از این تعداد ۶۹۴نفر دختر و مابقی پسر هستند.

وی اظهار کرد: نام فاطمه با ۸۴ مورد فراوانی، زهرا ۴۴، فاطمه زهرا ۲۳، مریم ۲۲ و زینب ۱۹، علی با ۳۶مورد فراوانی، محمد ۳۳، حسین ۳۰، ابوالفضل ۲۷ و امیرعلی ۲۶ مورد بیشترین نام هایی بوده که از طرف والدین بوشهری برای فرزندان خود استفاده کرده اند.

در پایان این آیین از زنان سیده بوشهری تقدیر شد.

ارسال نظر