کد خبر : 483

واکنش رئیس شورای شهر برازجان به ادعاهای برخی اعضای شورا:

شعور و بینش مردم بهترین قاضی برای مطالب کذب مدعیان است

شعور و بینش مردم بهترین قاضی برای مطالب کذب مدعیان است

ناخایی: کلیه مراحل مقدماتی تا تصویب ورود زمینها به محدوده شهر و تفکیک زمین مورد نظر در شورای سوم که آقای گرمسیری عضو آن بوده اند به تصویب رسیده و مدارک مربوط به آن در بایگانی شورا موجود می باشد.

بوشهر24: چندی پیش نشستی با عنوان "دیدار عمومی و نشست شورای شهر برازجان با مردم " برگزار گردید که با حواشی و شائبه هایی زیادی همراه بود. در این نشست برخی از اعضای شورا مطالبی را در خصوص مصوبات و عملکرد شورای شهر برازجان مطرح نمودند که باعث بروز سئوالات متعددی در اذهان مردم شهرستان گردید. رئیس شورای شهر برازجان برای روشن شدن برخی از موارد مبهم مطرح شده در جلسه، توضیحاتی به رسانه ها ارسال نموده است.

ناخایی با اشاره به شیطنت عده ای از شرکت کنندگان در آن جلسه و تلاش برای ایجاد تنش و اختلاف در بین اعضای شورا گفت: اینجانب از ابتدا قصدم این نبوده که اگر کسی بخواهد برای شورا حاشیه سازی کند، خارج از حوزه اخلاق و انصاف برخورد متقابلی داشته باشم و مبنای کارم همیشه حفظ شأن جایگاه و وحدت در شورا بوده است.

رئیس شورای شهر برازجان، شعور و بینش مردم را بهترین قاضی برای مطالب کذب مطرح شده در جلسه دانست و در خصوص اظهارات یکی از اعضا مبنی بر تصویب مصوبات غیرقانونی در شورا اضافه کرد: تنها مصوبه ای که از بدو فعالیت شورای چهارم با ایراد فرمانداری مواجه شده، مصوبه ای است که خود آقای کفاش بعنوان مدافع و موافق به آن رأی داده و اگر ایشان مصوبه دیگری مغایر با قانون سراغ دارند، آنرا به مردم اعلام نماید.

ناخایی در خصوص عدم قرار گرفتن میدان ورودی برازجان در حوزه شهری گفت: با وجود گذشت بیش از یک ماه از ارسال مصوبه شورا درخصوص نصب مجسمه میرزامحمدخان برازجانی در میدان ورودی شهر به فرمانداری، ابطال آن از سوی نهاد مذکور به شورا واصل نشده و این در حالی است که اگر مصوبه ای غیرقانونی باشد فرمانداری موظف است طی 14 روز مراتب را به شورا اعلام کند.

رئیس شورای شهر برازجان با اشاره به قانونی بودن مصوبه شورا، خواستار ارائه توضیحات از سوی قائدی عضو دیگر این شورا در خصوص دلایل غیرقانونی بودن آن شد.

وی تصریح کرد: با توجه با اسناد و مدارک موجود در شورای سوم، میدان ورودی یکی از گزینه های نصب تندیس بوده و به فرمانداری پیشنهاد شده است و ایرادی که  آقای گرمسیری و دوستانشان مطرح کرده اند، مربوط به مصوبه ای است  که ایشان در شورای سوم به آن رأی موافق داده اند، ولی امروز به مخالفت با آن برخواسته اند.

ناخایی با اشاره به ماده 100 قانون شهرداری ها در خصوص تصمیم گیری شهرداری در کلیه امورات مربوط به املاک واقع در حریم شهرها گفت: در صورت تخلف مالک، شهرداری می تواند  با اخذ جریمه در کمیسیون ماده صد، نسبت به ورود ملک به حریم شهری اقدام کند و براساس همین قانون قطعاً شهرداری اختیار آن را دارد که هرگونه تصمیمی درخصوص املاکی که در حریم شهرها واقع شده اند، اتخاذ نماید.

رئیس شورای شهر برازجان در خصوص ادعای دیگر عضو این شورا مبنی بر استفاده از مخلوط روغن و گازوئیل در وسائط نقلیه موتوری شهرداری توضیح داد: بیش از 6 سال است که در واحد موتوری شهرداری این اتفاق در حال تکرار بوده و عده ای از کارگران وتعمیرکاران این واحد پس از اطلاع از ایرادات آقای گرمسیری، با امضای طوماری مدعی معمول بودن این روال شده اند.

وی گفت: به اذعان تعمیرکاران واحد موتوری، وسایل نقلیه سنگین شهرداری عمر زیادی دارند، و به دلیل مصرف بالای روغن مجبور به استفاده از روغن ارزان قیمت شده اند که این روغن برای وسایط نقلیه هیچ ضرری ندارد.

ناخایی ادامه داد: با این وجود طومار و شهادت کارکنان برای ما توجیه پذیر نبود، به همین دلیل تصمیم برآن شد که موضوع تا حصول نتیجه لازم از مجاری قانونی پیگیری شود.

رئیس شورای شهر درخصوص برخی ادعاها مبنی بر ضمیمه کردن 20 هکتار زمین به محدوده شهری توسط شهرداری گفت: آقای گرمسیری که این ادعا را درخصوص موسسه مسکن بسیجیان مطرح کرده، در تمام جلسات شهرداری و تعاونی مسکن بسیجیان و فرهنگیان حضور مستمر داشته است و کلیه مراحل مقدماتی تا تصویب ورود زمینها به محدوده شهر و تفکیک زمین مورد نظر در شورای سوم که آقای گرمسیری عضو آن بوده اند به تصویب رسیده و مدارک مربوط به آن در بایگانی شورا موجود می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع اتصال این زمین ها به محدوده شهری در شورای سوم نهایی شده و شورای چهارم در مقابل عمل انجام شده ای قرار گرفته که توسط دوستان آقای گرمسیری بنیان نهاده شده است.

ارسال نظر