کد خبر : 487

رییس کل دادگستری بوشهر:

دستگاه قضایی به رانت بازان و مفسدین اقتصادی در استان رحم نمی کند

دستگاه قضایی به رانت بازان و مفسدین اقتصادی در استان رحم نمی کند

بوشهر24: همان طور که اشاعه یک شایعه در زمینه وجود خفاش شب در استان بوشهر باعث ایجاد رعب و وحشت و ناامنی در جامعه شد اگر افعال مجرمانه محقق شود، جامعه بیشتر آسیب خواهد دید.

بوشهر 24: رییس کل دادگستری استان بوشهرگفت:رسالت دستگاه قضایی ایجاد فضای آرامش و سالم برای پیشرفت و عمران است برهمین اساس با کسانی که آرامش و امنیت این استان را به مخاطره اندازند، برخورد قانونی می کنیم.
به گزارش "بوشهر24"، حیدر بحرانی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بوشهر افزود: در پی این هستیم که در این استان فضای آرامی حاکم باشد تا مسوولان برنامه های توسعه ای و مطالبه ای مردم را اجرا کنند.

وی اضافه کرد: برخی افراد نیز درپی این هستند که با ایجاد جو ناآرامی فضای خدمت و تلاش برای شکوفایی را مخدوش کنند که دستگاه قضا با آنان برخورد خواهد کرد.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: بتازگی یک سری افراد به دنبال این هستند که با رانت بازی، فساد اقتصادی در استان بوشهر راه بیندازند که دستگاه قضایی به این افراد به عنوان تضعیف کننده حقوق بیت المال رحم نمی کند و در چارچوب قانون برخورد خواهد کرد.

وی گفت: استان بوشهر به دلیل قابلیت های بالای اقتصادی زمینه پیشرفت زیادی دارد به همین دلیل همه باید دست به دست هم دهیم تا پیشرفت استان سرعت گیرد.

بحرانی با بیان این که بخشی از زمینه سازی برای توسعه پایدار مربوط به پیشگیری است افزود: هرچند پیشگیری یکی از رسالت های ذاتی دستگاه قضایی است اما موفقیت برنامه های پیشگیرانه در گرو مشارکت همه دستگاه های اجرایی است.

به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری استان بوشهر یادآورشد: در کنار الزام قانونی مشارکت دستگاه ها در انجام امور پیشگیرانه، تکلیف شرعی نیز برعهده مدیران و مسوولان است که اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی ادامه داد: برخی از دستگاه ها از جمله آموزش و پروش، آموزش عالی، ورزش و جوانان و تبلیغات اسلامی نقش کلیدی در برخورداری از جامعه ای پویا و قانون پذیر دارند که به دلیل گسترده بودن جامعه هدف که جوانان و نوجوانان است باید فعالانه تر در برنامه های پیشگیرانه مشارکت کنند.

بحرانی گفت: همان طور که اشاعه یک شایعه در زمینه وجود خفاش شب در استان بوشهر باعث ایجاد رعب و وحشت و ناامنی در جامعه شد اگر افعال مجرمانه محقق شود، جامعه بیشتر آسیب خواهد دید.

ارسال نظر