کد خبر : 50

افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در خورموج

افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در خورموج

بوشهر ۲۴: با وجود اینکه هنوز قیمت بنزین افزایش نیافته اما رانندگان تاکسی در خورموج اقدام به افزایش نرخ کرایه تاکسی کردند و همین امر موجب گلایه شهروندان از رانندگان تاکسی شده است.

بوشهر ۲۴: با وجود اینکه هنوز قیمت بنزین افزایش نیافته اما رانندگان تاکسی در خورموج اقدام به افزایش نرخ کرایه تاکسی کردند و همین امر موجب گلایه شهروندان از رانندگان تاکسی شده است.

به گزارش " بوشهر۲۴" ؛ در چند هفته اخیر نرخ کرایه خودروهای سواری در خورموج موجب نگرانی مردم شده است هر چند سید علی هاشمی فرماندار شهرستان دشتی در جلسه کمیسیون تنظیم بازار شهرستان دشتی که هفته گذشته در محل فرمانداری دشتی تشکیل شد نسبت افزایش خود سرانه توسط خودروها از مرکز شهر به بخش ها، شهرها، روستاها و حتی به مرکز استان به این افراد تذکر داد.

احمد شیخیانی شهردار خورموج نیز در این جلسه گفت: نرخ کرایه تاکسی ها به تصویب شورای اسلامی شهر رسید اما ما نیز مجددا ابلاغ کرده ایم تا نرخ به حالت اولیه برگردد.

گلایه های شهروندان از افزایش نرخ کرایه تاکسی در خورموج

به گزارش خبرنگار فارس، هم اکنون نیز نرخ کرایه ها از شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی به بوشهر از ۵ هزار تومان به ۶ هزار تومان افزایش یافته است.

از مرکز شهرستان تا مرکز بخش کاکی از دو هزار تومان به سه هزار تومان از خورموج به شنبه و بلعکس از ۳ هزار تومان به ۴ هزار تومان و از شهر بادوله تا شهر کاکی از ۵۰۰ به هزار تومان افزایش یافته است.

علی که خود را سرباز وظیفه معرفی کرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی گفت: من سرباز برایم هزار تومان هم هزار تومان است و نمی دانم پول از کجا بیاورم و شب ها به پیش پدر و مادر از کار افتاده ام برگردم.

زهرا دیگر شهروند خورموجی نیز می گوید چرا با این افراد کسی برخورد نمی کند چرا جلوی این ماشین ها نمی گیرند وقتی به راننده می گوییم چرا ۳ هزار تومان می گیرید می گویند هر جا دلت خواست برو شکایت کن.

« ماه بگم » نیز به خبرنگار ما گفت: من دانشجو هستم برایم سخت است که با خودروهای سواری به دانشگاه بروم و مجبورم با خودروهای عمومی رفت و آمد کنم.

وی معتقد است اگر ما دو روز تحمل کرده از سواری شخصی استفاده نکنیم خودشان مجبورند که کرایه ها را کاهش بدهند و تنها راه مقابله با نه تنها کرایه خودروهای سواری بلکه با تمام کسانی که گرانه فروشی می کنند همین است.

ماه بگم افزود: بطور مثال وقتی سبزی خوردن را هر کیلو چهار هزار تومان می فروشند ما دو روز از خرید آن خودداری کنیم، خود به خود قیمت را کم می کنند.

علیرضا نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دشتی گفت: چنانچه نرخ ها خودسرانه بالا برده اند باید به جد با آنها برخورد شود و نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

این شهروند خورموجی اضافه کرد: بعضی از راننده ها به بهانه افزایش نرخ بنزین اقدام به این کار کرده اند هر چند هنوز هم از افزایش بنزین خبری نیست اگر قیمت بنزین هم افزایش یابد آیا باید اجازه داد تا هر چه دلشان می خواهد انجام دهند.

وی افزود: همانطور که خواهر ما معتقد است من هم با او موافقم زیرا بهترین راه های مبارزه با افزایش نرخ ها عدم خرید از سوی مردم است.

علیرضا ادامه داد: مردم خرید نکنند دو روز هم سبزی نخورند مگر چه می شود هر چند یک خانواده چند سالی است که بازار را احاطه کرده اند و باید با این خانواده که اقدام به گران فروشی سبزی می کند برخورد شود.

گزارش: اسماعیل حاجیانی- فارس

ارسال نظر