کد خبر : 501

پلیس کهگیلویه: گروه بچه های بندر، عامل شایعه خفاش شب بوشهر

پلیس کهگیلویه: گروه بچه های بندر، عامل شایعه خفاش شب بوشهر

بوشهر24: رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد شایعه ربودن و قتل دختران توسط باند خیالی خفاش‌شب در یاسوج را تکذیب کرد.

بوشهر24: رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد شایعه ربودن و قتل دختران توسط باند خیالی خفاش‌شب در یاسوج را تکذیب کرد.

به گزارش "بوشهر24"، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سرهنگ عبدالعلی عبدی‌پور افزود: شایعه وجود باند خفاش‌شب در این استان بخصوص در شهر یاسوج کاملا کذب بوده و بی‌پایه و اساس است.

وی با بیان اینکه طی چند روز اخیر در شبکه‌های اجتماعی و همچنین گروه‌های"واتس آپ" و" وایبر" در خصوص قتل تعدادی دختر در شهر یاسوج توسط یک باند به نام "خفاش شب" نگرانی‌هایی را به همراه داشته است، اظهارکرد: شایعه ربودن دختران و قتل آنها در استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهر یاسوج صحت ندارد و افرادی که دامن به این شایعات می‌زنند از گروهی افراطی در جامعه هستند و نمی‌خواهند که جامعه آرامش لازم را داشته باشد، همیشه به دنبال ناامنی هستند.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ قتلی در این استان با پرونده‌ای در این رابطه که شاکی و متشاکی با این عنوان (قتل توسط گروه خفاش‌شب) داشته باشد نداشته‌ایم و در واقع در تولید امنیت و بالابردن احساس امنیت در جامعه خود مردم بویژه رسانه‌ها نقش موثر و سازنده‌ای دارند و نباید براحتی هر شایعه‌ای قبول کرد و به آن دامن زد.

عبدی‌پور با بیان اینکه طبق بررسی‌های بعمل آمده توسط پلیس فتا و اعلام دستگیری عامل اصلی انتشار این شایعه در استان بوشهر تصریح‌کرد: کارشناسان پلیس با رصد و گشت‌زنی‌های اینترنتی موفق به شناسایی فردی که مدیر یک صحفه فیس‌بوک با 57 هزار عضو به نام " گروه بزرگ " باعث رعب و وحشت بین هم استانی‌ها شده است و این خبر در فضای حقیقی تکذیب شده و واقعیت ندارد، پس از بررسی و استعلام مشخص شد این شخص ساکن شهر بوشهر است که توسط پلیس فتا استان بوشهر دستگیر و با تکمیل پرونده و اعتراف متهم به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی ادامه‌داد: طبق اعلام همکاران پلیس در استان بوشهر متهم در بازجویی‌های اولیه ضمن اعتراف صریح به جرم خود اظهارکرد در فیس‌بوک دارای صفحه‌ای با عضویت چند هزار نفری است که تحت تأثیر شبکه‌های خارجی با هدف القای ناامنی این سوژه را پایه‌گذاری و دنبال کرده است.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این متهم به همراه افراد دیگر هر کدام با اسم مستعار و راه‌اندازی صفحات ویژه‌ای تحت عنوان "دخت و چوک بندر" و همچنین "بچه‌های بندر" مدیریت نشر این شایعه را برعهده داشتند و دارای اعضای بیش از چند هزار نفر در صفحات خود هستند.

عبدی‌پور اطلاع‌رسانی درست و دقیق رسانه‌ها را در پیشگیری از ایجاد شایعه و تبعات منفی آن که کاهش احساس امنیت در میان شهروندان است را بسیار موثر و کارآمد دانست و افزود: پلیس استان کهگیلویه و بویراحمد اجازه عرض اندام به افراد مغرض نمی‌دهد و آن دسته از افرادی که با این گونه شایعات و دامن‌زدن به آن قصد ناامن کردن فضای عمومی جامعه را دارند توسط پلیس فتا استان ردیابی و با آنها برخورد می‌شود.

وی اضافه کرد: پلیس در استان اشراف اطلاعاتی کامل داشته و هرگز اجازه فعالیت به افراد مجرم، قانون شکن و فرصت‌طلب را نخواهد داد. / ایسنا

ارسال نظر