کد خبر : 5161

طرح سد دالکی در دشتستان به ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

طرح سد دالکی در دشتستان به ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: برای ادامه طرح سد دالکی در دشتستان که وزارت نیرو برای سال آینده ۱۰۰ میلیارد ریال پیشنهاد داده است این اعتبار باید به ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

به گزارش بوشهر 24، شاپور رجایی  با بیان اینکه میزان اعتباراتی که برای ادامه طرح‌های سد سازی در بودجه سال آینده پیشنهاد داده شده 7.5 درصد کل اعتبارات است اظهار کرد: سال آینده 55 میلیارد تومان اعتبار برای ادامه طرح‌های حوزه سد سازی استان بوشهر پیشنهاد داده شده که 7.5 درصد کل اعتبارات طرح‌ها است.

وی با بیان اینکه سد دالکی با اعتبارات دولتی ساخته می‌شود افزود: سد مخزنی دالکی یکی از مطالبات مهم مردم است که  بهره‌برداری از آن آب مورد نیاز 13 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تامین و تحول شگرفی در حوزه کشاورزی فراهم می‌کند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سد دالکی آب مورد نیاز چهار میلیون و 500 هزار اصله نخل منطقه تامین و زمینه ایجاد 12 هزار شغل فراهم را می‌کند گفت: در اجرای این 810 میلیاردریال سرمایه گذاری می‌شود.

رجایی, سد مخزنی دالکی را از نوع خاکی با هسته آسفالتی دانست و گفت: این سد قادر است سالانه 345 میلیون متر مکعب آب‌های روان ناشی از سیلاب‌های مخرب  را کنترل, تنظیم و برای بهره‌مندی کشاورزان نگه‌داری کند.

وی، ایجاد 12 هزار شغل را از ویژگی‌های سد دالکی دانست و گفت: حجم مخزن سد دالکی 260 میلیون متر مکعب است که پس از سیراب شدن اراضی کشاورزی  بین 25 تا 30 میلیون متر مکعب آب آن دراختیار صنعت قرار می‌گیرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سال آینده برای ادامه ساخت سد یاد شده 100 میلیارد ریال پیشنهاد داده شده تاکید کرد: بودجه این سد برای سال آینده باید به 200 میلیارد ریال افزایش یابد چرا که اعتبار پیشنهاد داده شده از سوی وزارت نیرو جوابگوی ادامه اجرای این طرح نیست./ تسنیم

ارسال نظر