کد خبر : 5168

طوفان ۷۰ شناور در بندر ریگ را غرق و یا دچار آسیب کرد

طوفان ۷۰ شناور در بندر ریگ را غرق و یا دچار آسیب کرد

فرماندار گناوه گفت: بروز توفان که همراه با بارندگی و مواج شدن دریا سبب غرق شدن و آسیب دیدن۷۰ شناور در بندرریگ شد، که میزان خسارت در دست بررسی است.

به گزارش بوشهر 24،عبدالنبی یوسفی با بیان اینکه طوفان شدید بامداد امروز مشکلاتی در شهرستان گناوه ایجاد کرد که ضمن شکستن درختان، آسیب‌هایی به پایه‌های برق در گناوه وارد کرد.

وی از غرق شدن شناورها در جزیره شمالی و جنوبی در بندر ریگ خبرداد و گفت: طوفان همراه با بارش تگرگ و باران سبب شدن شناورهای پهلو گرفته در این بندر دچار خسارتی شوند.

فرماندار گناوه با بیان اینکه 70 قابق و لنج در طوفان بامداد امروز دچار خسارت شدند افزود: طوفان شدید بامداد امروز برخی از قایق‌ها را به زیر آب برد، تعدادی از قایق‌ها را به فاصله 2 کیلومتری از اسکله در دریا سرگردان کرد و طوفان سبب شد تا قایق‌ها با لنج‌ها که در کنار هم در اسکله پهلو گرفته بودند برخورد کنند و خسارت قابل توجهی به آنها وارد شده است.

یوسفی اظهار کرد: شدت وزش باد سبب شد تا به تاسیسات زیربنایی از جمله پست وشبکه‌های برق خسارت وارد شود.

وی بیان کرد: هنوز برآورد حجم خسارت ریالی توفان و نخستین بارندگی پاییزی شهرستان گناوه انجام نشده است.

فرماندار گناوه افزود: براثر این حادثه خسارتی به تاسیسات برق، مخابرات ، منازل مسکونی و اماکن عمومی وارد شد اما تلفات جانی برنداشت.

یوسفی افزود: به‌محض بروز توفان جلسه مدیریت بحران تشکیل شد و این مدیریت علاوه بر سرکشی از نقاط مختلف شهری و روستایی در آماده باش کامل بسر می‌برد.

مدیرکل بحران استانداری بوشهر نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه بارندگی بامداد امروز مدارس ابتدایی شهر بوشهر را تعطیل کرد  گفت: بارش پاییزی مدارس شیفت صبح مقطع ابتدایی شهر بوشهر ، خورموج، کاکی، بادوله و توابع آن تعطیل شد.

احمد مرادی  با اشاره  به اینکه باران همراه با تگرگ و طوفان خساراتی به تاسیسات زیربنایی وارد کرد گفت:  بارندگی و باد شدید سبب قطعی درختان، ایجاد اختلال در شبکه برقرسانی و آبگرفتگی سطح خیابانها و معابر عمومی را به دنبال داشت.

مدیر تحقیقات هواشناسی استان بوشهر نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه سیستم‎های هواشناسی بارش باران را در هفته جاری پیش‌بینی کرده بودند گفت: دراین مدت  در گناوه 46، تنگ ارم دشتستان 33، بندرریگ 28، بوشهر 25، دیلم 25، اهرم 20، خارگ 18، خورموج 15 و برازجان 10 میلیمتر باران بارید.

علیرضا بهادری با اشاره به وزش باد در استان بوشهر گفت: بامداد امروز وزش باد در شهرهای بوشهر و گناوه شدت گرفت بگونه‌ای که سرعت باد در بوشهر 90 کیلومتر و در گناوه 86 کیلومتر در ساعت بوده است.

وی با اشاره به پیش بینی وضعیت جوی استان بوشهر گفت: آسمان نیمه ابری تا تمام ابری همراه با رگبار  باران و وزش باد شدید و  رعد و برق بویژه در شمال استان است.

مدیر تحقیقات هواشناسی استان بوشهر ارتفاع موج دریا را 90 تا 150 گاهی تا 240 سانتی متر ارزیابی کرد و گفت: دریانوردان از رفتن به دریا پرهیز کنند تا با امواج بلند دریا مواجه نشوند./ تسنیم

 

ارسال نظر