کد خبر : 5174

خسارت جدی توفان به قایق های صیادی گناوه

 خسارت جدی توفان به قایق های صیادی گناوه

بوشهر24: فرماندارگناوه گفت: براثر بارندگی و توفان در روستای ساحلی جزیره شمالی این شهرستان تعدادی قایق و موتورلنج صیادی دچار خسارت جدی شدند.

بوشهر24: فرماندارگناوه گفت: براثر بارندگی و توفان در روستای ساحلی جزیره شمالی این شهرستان تعدادی قایق و موتورلنج صیادی دچار خسارت جدی شدند.
به گزارش "بوشهر24"، عبدالنبی یوسفی روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: درپی این حادثه که بامداد شنبه رخ داد به دلیل شدت باد و بالا آمدن آب دریا در خور این روستا و از مجموع 80 قایق پهلوگرفته 70 فروند آن دچار خسارت با درصدهای متفاوت شدند.

وی اظهارکرد: این حادثه همچنین باعث از بین رفتن مقدار زیادی از ادوات صید صیادان از جمله تور ماهیگیری آنان شد.

فرماندارگناوه گفت: مدیریت بحران این شهرستان در محل حادثه حضور یافته و درحال بررسی و برآورد میزان خسارت وارده هستند.

وی بیان کرد: براساس پیگیری های بعمل آمده دردیگر نقاط این شهرستان اتفاق مهمی بجز در روستای گوابین بخش ریگ که تاهنوز گزارشی وصول نشده بوجود نیامده است.

وی میزان بارندگی در شهرستان گناوه را 46 میلی متر اعلام کرد و افزود: این شهرستان بیشترین میزان نخستین بارندگی پاییزی راتاکنون در استان بوشهر داشته است.

یوسفی بیان کرد: مدیریت بحران این شهرستان هم اینک در روستای جزیره مستقر و درحال بررسی و برآورد میزان خسارت وارده هستند.

بخشدارریگ گفت: براثر طغیان و امواج بالای دریا که به دلیل بارندگی به سمت خور روستای جزیره بوقوع پیوست تعداد 20 قایق صیادی از محل لنگرگاه جدا و با موج به سمت دریا کشانده و غرق شدند.

مسعود شیرافکن افزود: دراین حادثه خسارت جدی به 50 قایق دیگر و ادوات صیادان ازجمله تور ماهیگیری آنان که قیمتی حدود هفت تا 10 میلیون ریال دارد، وارد شده است.

وی افزود: بدنه یک شناور صیادی نیز دچار خسارت جدی شد.

بارندگی همراه با باد شدید و تگرگ شامگاه جمعه و بامداد روز شنبه باعث ایجاد اختلال در شبکه برقرسانی و آبگرفتگی سطح خیابانها و معابر عمومی شهرستان گناوه شد.

بارندگی همراه با توفان بامداد شنبه در بین مردم شهرستان گناوه به ' لیمر ' معروف است که از چندروز پیش وقوع آن در بین اهالی مطرح بوده است.

روستای جزیره شمالی از توابع بخش ریگ شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

ارسال نظر