کد خبر : 5175

بارش باران همراه با باد شدید در سراسر استان

بارش باران همراه با باد شدید در سراسر استان

بوشهر24: مدیرکل هواشناسی استان بوشهرگفت: سامانه بارشی که از عصر جمعه شمال این استان را تحت پوشش قرار داده بود، اکنون همه استان را در فراگرفته است.

بوشهر24: مدیرکل هواشناسی استان بوشهرگفت: سامانه بارشی که از عصر جمعه شمال این استان را تحت پوشش قرار داده بود، اکنون همه استان را در فراگرفته است.
به گزارش "بوشهر24"، نادر شفیع خدایی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ویژگی این سامانه بارشی همراهی با باد شدید با سرعت 90 کیلومتر در ساعت است.

وی اضافه کرد: اداره کل هواشناسی برای پیشگیری از حوادث، اطلاعیه و اخطاریه دریایی صادر کرده بود تا افزون بر آمادگی دستگاههای عضو ستاد حوادث غیرمترقبه، دریانوردان نیز از سفرهای غیرضرور خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: بیشترین میزان بارش از روز گذشته تاکنون مربوط به بندر گناوه با 42 میلیمتر است و کمترین آن نیز برازجان با 11 میلیمتر است.

شفیع خدایی با اشاره به اینکه بوشهر نیز جمعه شب 33 میلیمتر بارندگی را تجربه کرد ادامه داد: رگبار، رعد و برق بسیار شدید و در برخی نقاط تگرگ از دیگر ویژگی نخستین بارش پاییزی همه گیر استان بوشهر در سال زراعی جاری است.

وی اظهارداشت: هم اینک این سامانه بارشی در شهرستان های دیر، جم و عسلویه فعال است و از امروز عصر از سمت جنوب استان بوشهر به سمت استان های همجوار حرکت خواهد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر نیز گفت: نخستین باران پاییزی همراه با توفان و تگرگ در بامداد روز شنبه باعث شد تا مدارس شیفت صبح مقطع ابتدایی برخی نقاط استان بوشهر تعطیل شود.

احمد مرادی افزود: در این ارتباط مدارس ابتدایی شهر بوشهر، شهرستان تنگستان و بخش هایی از شهرستان دشتی شامل خورموج، کاکی، بادوله و توابع آنها در شیفت صبح تعطیل اعلام شده است.

وی اضافه کرد: درشهرستان دشتستان نیز با هماهنگی فرمانداری و آموزش و پرورش مدارسی که ضریب ایمنی کمتری دارند، تعطیل اعلام می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر بیان کرد: درشهر بوشهر دانش آموزان نوبت صبح مدارس دیگر مقاطع تحصیلی نیز با یک ساعت تاخیر سرکلاس حاضر می شوند.

وی اضافه کرد: بارندگی همراه با باد شدید و تگرگ بامداد روز شنبه باعث قطع درختان، ایجاد اختلال در شبکه برقرسانی و آبگرفتگی سطح خیابانها و معابر عمومی شد.

فرماندار گناوه گفت: بارندگی و توفان بامداد شنبه در روستای ساحلی جزیره شمالی شهرستان گناوه به تعدادی قایق و موتورلنج صیادی خسارت وارد کرد.

عبدالنبی یوسفی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این حادثه به دلیل شدت باد و بالا آمدن آب دریا در خور این روستا، از مجموع 80 قایق پهلو گرفته 70 فروند آن دچار خسارت شده است.

وی اظهارکرد: در این حادثه همچنین مقدار زیادی از ادوات صید صیادان از بین رفت.

فرماندار گناوه گفت: مسوولان مدیریت بحران این شهرستان در محل حادثه حضور یافته و درحال بررسی و برآورد میزان خسارت هستند.

یوسفی بیان کرد: براساس پیگیری ها، بارندگی و توفان در روستای گوابین بخش ریگ نیز خسارت داشته اما تاکنون گزارشی در این زمینه دریافت نشده است.

وی میزان بارندگی در شهرستان گناوه را 46 میلی متر اعلام کرد و افزود: این شهرستان بیشترین میزان نخستین بارندگی پاییزی را در استان بوشهر داشته است.

بخشدار ریگ نیز گفت: براثر بارندگی و حرکت امواج دریا به سمت خور روستای جزیره، 20 فروند قایق صیادی از محل لنگرگاه جدا و در دریا غرق شد.

مسعود شیرافکن افزود: دراین حادثه خسارت جدی به 50 قایق دیگر و ادوات صیادان از جمله تور ماهیگیری آنان که هفت تا 10 میلیون ریال قیمت دارد، وارد شده است.

وی یادآور شد: یک فروند لنج صیادی نیز دچار خسارت جدی شده است.

در شهرستان گناوه نیز بارندگی همراه با باد شدید و تگرگ جمعه شب و بامداد شنبه باعث ایجاد اختلال در شبکه برق رسانی و آب گرفتگی خیابان های این شهرستان شد.

بارندگی همراه با توفان در بین مردم گناوه به ' لیمر' معروف است که از چند روز پیش اهالی ، وقوع آن را محتمل می دانستند.

روستای جزیره شمالی از توابع بخش ریگ شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

ارسال نظر