کد خبر : 5177

405 واحد مسکونی خیرین مسکن ساز دربوشهر به افراد کم درآمد واگذار شد

405 واحد مسکونی خیرین مسکن ساز دربوشهر به افراد کم درآمد واگذار شد

رییس انجمن خیرین مسکن ساز استان بوشهر گفت: خیرین مسکن ساز دراین استان با کمک و همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، راه و شهرسازی، شهرداری ها و بانک مسکن، 405واحد مسکونی ساخته و به نیازمندان واگذار کردند.

به گزارش بوشهر 24، حسین شهبازی افزود: این واحدهای مسکونی درشهرهای بزارجان، اهرم، خورموج، گناوه، کنگان و روستای احمدی به نیازمندان واجد شرایط واگذار شده است.

وی اضافه کرد: همچنین هم اکنون 114 واحد مسکونی آماده واگذاری در شهر جدید عالی شهر وجود دارد که در حال پیگیری برای تامین آب و برق این واحدهای مسکونی هستیم.

شهبازی اظهارکرد: ادارات آب، برق و استانداری برای تامین هزینه انشعاب های این واحدهای مسکونی قول های مساعدی داده اند که با وصل شدن انشعاب ها این واحدها آماده واگذاری به مردم هستند.

رییس انجمن خیرین مسکن ساز استان بوشهر گفت: 305 واحد مسکونی نیز در شهرهای کنگان، بندر ریگ، دیلم و گناوه در دست ساخت است که حداکثر تا پایان سال جاری بهره برداری و به متقاضیان واگذار می شود.

شهبازی اضافه کرد: علاوه بر این با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و انجمن خیرین مسکن ساز ایران دو هزار واحد مسکونی در شهرهای بوشهر، مراکز شهرستانهای استان و شهر جدید عالی شهر با هماهنگی اداره کل راه و شهرسازی پیش بینی شده که تا پایان امسال عملیات اجرایی این واحدها پس از طی مراحل اولیه آغاز می شود.

وی بیان کرد: همچنین با انعقاد تفاهم نامه ای بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و انجمن خیرین مسکن ساز ایران زمینه احداث مسکن به وسیله این انجمن در روستاها بویژه روستاهای بزرگ نزدیک شهرها فراهم شده که مقدمات و مراحل اولیه آن در استان بوشهر فراهم شده است.

شهبازی ادامه داد: گسترش فعالیت انجمن خیرین مسکن ساز نیازمند کمک خیرین بوشهری ساکن و خارج از این استان است، کمک بیشتر خیرین به انجمن امکان فعالیت انجمن را فراهم تر و در نتیجه نیازمندان تحت پوشش انجمن صاحب سرپناه می شوند.

وی گفت: هر خیری که از نظرمالی، اهدای زمین، مصالح ساختمانی، قبول پرداخت اقساط تسهیلات متقاضیان به انجمن کمک کند می تواند افراد واجد شرایط حتی اگر از بستگان خودشان باشند را به انجمن معرفی تا در قالب ضوابط و مقررات مندرج در اساسنامه و شیوه نامه به آنها مسکن واگذار شود.

وی یادآور شد: دستگاههای دولتی و بانکهای عامل نیز از خیرین همکار ما هستند که حمایت و کمک آنها می تواند در انجام وظایف انجمن بسیار موثر باشند.

شهبازی گفت: گرانی شدید مصالح ساختمانی و دستمزد در استان بوشهر نسبت به سایر استانها باعث تفاوت قیمت در هزینه ساخت شده علاوه بر این در شهرهای ساحلی بوشهر، گناوه، دیلم و دیر نیز هزینه زیرسازی زمین بالا است که باعث افزایش هزینه ساخت می شود.

شهبازی افزود: پیمانکارانی که بتوانند در قالب تفاهم نامه در ساخت و ساز با انجمن خیرین مسکن ساز مشارکت کنند برای هماهنگی اولیه دعوت می کنیم.

وی یادآور شد: واحدهای مسکونی که انجمن خیرین مسکن سازاقدام به احداث می کند از نظر هزینه پایین ترین قیمت و از نظرکیفیت و رعایت اصول فنی قابل قبول است.

شهبازی گفت: کسانیکه خود افراد تحت تکفلشان زمین، مسکن و تسهیلات بانکی از دولت نگرفته اند و دارای واحد مسکونی نباشند و سابقه ثبتی ملک ندارند می توانند از واحدهای این انجمن استفاده کنند./ ایرنا

ارسال نظر